Web Sürümüne Geç

  Taraftar tepkili

  Taraftar tepkili
  14 Eylül 2012, Cuma Güncelleme: 14:21

  Bursaspor taraftarları, yeşil-beyazlı yönetimi, kurumsal ve iradi açıdan başarısız bulduğunu açıkladı.

  Bursasporlu Taraflar Derneği adına Teksas taraftar gurubunun oluşturduğu internet sitesi aracılığıyla yapılan eleştirilerde, "Bursaspor Kulübü, 16 Mayıs 2010 tarihinde elde edilen tarihi başarının ardından sportif anlamda belli ölçüde atladığı eşiği, ne yazık ki kurumsal ve idari açıdan henüz atlayamamış gözükmektedir." denildi.

  Spor kulüplerinin, yerel yönetimlerde ya da devlet dairelerinden farklı olarak devamlı yeni ve özgün atılımlar yapan bir şirket gibi yönetilmesi gerektiğine dikkat çekilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Bursaspor Kulübü ise bu yönde bir atılım yapmak bir yana dursun, bugüne dek yönetenleri, çalışanları ile devamlı olarak tartışmaya açık bir yapı oldu. Yönetimler kongreler ve üyelerin hür iradeleri ile atılan oylardan güç alarak göreve getirildiğinden, bu konudaki tartışmalar apayrı bir köşeye konabilir, ancak çalışan seçimi konusundaki vahim durum, mevcut haliyle devamlı olarak tartışmalı yapısını sürdürecek ve Bursaspor'un önünü tıkamaya ve Bursaspor taraftarı ile Bursaspor Kulübü arasındaki manevi bağa zarar vermeye devam edecektir."

  Bursaspor Kulübü'nün proje üretmek için taraftarlarla toplantı yaptığının hatırlatıldığı açıklamada, "Bunu çalışan kadrosu ile başarıyla yürütemeyeceğinin kendisi de farkındadır. Bu proje gerçekleşmez ise, proje kurulu bünyesinde oluşturulan projelerin hiçbiri bu sebeple hiçbir anlam taşımayacak ve hiçbir şeyi değiştirmeyecektir. Bursaspor'un geleceği için öncelikli gündem maddesi bu olmalı, hafızalar tazelenmeli ve 'Bursaspor Bursasporlularındır' denmeye devam edilmelidir." eleştirilerine yer verildi.
  Yükleniyor