Loading...
14 Eylül 2012, Cuma Güncelleme: 14 Eylül 2012, Cuma 17:28

Kupada 1. tur kuraları çekildi

Futbolda 2012-2013 sezonu Türkiye Kupası 1. tur kuraları İstanbul'da çekildi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) İstinye'deki merkez binasında çekilen ve bu sezon ''Türkiye Kupası Türkiye'yi Kucaklıyor'' sloganıyla oynanacak ve A Haber tarafından yayınlanacak kupaya 1. turda Spor Toto 3. Lig'de yer alan 54 takım ile profesyonel liglerde temsilcisi olmayan illerden 32 Bölgesel Amatör Lig (BAL) takımı katıldı.

Tek maç eleme usulüne göre yapılacak müsabakalar 19-20 Eylül tarihlerinde, ev sahibi takımların sahasında oynanacak. Kura çekimi sonucunda gruplardaki eşleşmeler şöyle oldu:

1. Grup:
Maltepespor-Silivrispor
Beylerbeyi-Edirnespor
İstanbulspor-Fatih Karagümrük
Anadolu Üsküdar 1908 Spor-Ümraniyespor
Çerkezköyspor-Sancaktepe Belediyespor

2. Grup:
Darıca Gençlerbirliği-Derince Belediyespor
Kocaelispor-Beyköy Belediyespor
Gebzespor-Gölcükspor

3. Grup:
Altınova Belediyespor-Dardanelspor
Kütahyaspor-Bursa Nilüferspor
OYAK Renault-Orhangazispor

4. Grup:
Altınordu-Menemen Belediyespor
Aydınspor 1923-Bergama Belediyespor

5. Grup:
Bucak Belediyesi Oğuzhanspor-Tekirova Belediyespor
Manavgat Evrensekispor-Muğlaspor

6. Grup:
Sandıklıspor-Emrespor
Uşak Belediyespor-Afyonkarahisarspor

7. Grup:
Hacettepe-Keçiörengücü
Çorum Belediyespor-Yeni Amasyaspor
Çorumspor-Ankara Demirspor

8. Grup:
Kastamonuspor-Ayancıkspor
Kilimli Belediyespor-Bartınspor

9. Grup:
Kırşehir Köy Hizmetlerispor-Yozgatspor
Kayseri Şekerspor-MKE Kırıkkalespor

10. Grup:
Karaman Belediyespor-Nevşehirspor
Niğde Belediyespor-68 Yeni Aksarayspor

11. Grup:
Arhavispor-Trabzon Kanuni Futbol Kulübü
Arsinspor-Pazarspor

12. Grup:
Erzincanspor-Dersimspor
Erzincan Refahiyespor-Sivas 4 Eylül Belediyespor

13. Grup:
İskenderunspor 1967-Adıyamanspor
Kahramanmaraş Belediyespor-Kırıkhanspor
Kadirlispor-Kilis Belediyespor

14. Grup:
Ardahanspor-Patnos Gençlikspor
Karsspor-Iğdır Üniversitesi

15. Grup:
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor-Elazığ Belediyespor
Belediye Bingölspor-Diyarbakırspor

16. Grup:

Belediye Vanspor-Tatvan Gençlerbirliği
Siirtspor-Muş Ovasıspor

17. Grup:
Cizre Basraspor-Mardinspor
Batman Petrolspor-Hakkari Zapspor

18. Grup:
Erzurum Büyükşehir Belediyespor-Beşikdüzüspor
Gümüşhanespor-Bayburt Özel İdare