Loading...
18 Eylül 2012, Salı

Türkiye Kupası heyecanı başlıyor

Futbolda bu yıl 51. kez düzenlenen Türkiye Kupası'nda 2012-2013 sezonu heyecanı başlıyor. Kupada 1. tur maçları yarın ve 20 Eylül Perşembe günü oynanacak.

''Türkiye Kupası Türkiye'yi Kucaklıyor'' sloganıyla düzenlenen, 5'i eleme, 3'ü grup ve final olmak üzere 8 tur sonunda tamamlanacak Türkiye Kupası'nda bu sezon toplam 156 takım mücadele edecek.

81 ili temsilen, 32 Bölgesel Amatör Lig takımı ve Spor Toto 3. Lig'den 54 profesyonel takımın yer aldığı 1. eleme turunda takımlar rakipleriyle tek maç eleme usulüne göre karşılaşacak.

1. tur maçlarının programı
Türkiye Kupası'nda 1. tur maçlarının programı şöyle:

Yarın:
15.00 İstanbulspor-Fatih Karagümrük (Bahçelievler İl Özel İdare)
15.00 Anadolu Üsküdar 1908 Spor-Ümraniyespor (Maltepe Hasan Polat)
15.00 Gebzespor-Gölcükspor (Gebze Alaettin Kurt)
15.00 Darıca Gençlerbirliği-Derince Belediyespor (Darıca İlçe)
15.00 Oyak Renaultspor-Orhangazispor (Bursa Merinos)
15.00 Altınordu-Menemen Belediyespor (Alsancak)
15.00 Aydınspor 1923-Bergama Belediyespor (Adnan Menderes)
15.00 Sandıklıspor-Emrespor (Sandıklı İlçe)
15.00 Hacettepe-Keçiörengücü (Yenimahalle Hasan Doğan)
15.00 Arsinspor-Pazarspor (Arsin İlçe)
15.00 İskenderunspor 1967-Adıyamanspor (İskenderun 5 Temmuz)
15.00 Kahramanmaraş Belediyespor-Kırıkhanspor (Kahramanmaraş 12 Şubat)
15.00 Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor-Elazığ Belediyespor (Seyrantepe 1 No'lu Saha)
15.00 Belediye Bingölspor-Diyarbakırspor (Bingöl Şehir)
15.00 Erzurum Büyükşehir Belediyespor-Beşikdüzüspor (Yeni Erzurum-Seyircisiz)
15.00 Çerkezköyspor-Sancaktepe Belediyespor (Mustafa Uğraş)
15.00 Kocaelispor-Beyköy Belediyespor (İsmetpaşa)
15.00 Altınova Belediyespor-Dardanelspor (Hersekzade Ahmetpaşa)
15.00 Beylerbeyi-Edirnespor Gençlik (Beylerbeyi 75. Yıl)
15.00 Kütahyaspor-Bursa Nilüferspor (Dumlupınar)
15.00 Bucak Belediye Oğuzhanspor-Tekirova Belediyespor (Bucak İlçe)
15.00 Manavgat Evrensekispor-Muğlaspor (Evrenseki)
15.00 Uşak Belediyespor-Afyonkarahisarspor (Uşak 1 Eylül)
15.00 Çorum Belediyespor-Yeni Amasyaspor (Dr. Turhan Kılıççıoğlu)
15.00 Kastamonuspor-Ayancıkspor (Kastamonu Gazi)
15.00 Kilimli Belediyespor-Bartınspor (Ahmet Şerifoğlu)
15.00 Kırşehir Köy Hizmetleri-Yimpaş Yozgatspor (Kırşehir Ahi)
15.00 Kayseri Şekerspor-MKE Kırıkkalespor (Kayseri Atatürk Spor Kompleksi Yan Açık Saha)
15.00 Karaman Belediyespor-Nevşehir Spor Gençlik (Kemal Kaynaş)
15.00 Niğde Belediyespor-68 Yeni Aksarayspor (Niğde 5 Şubat)
15.00 Arhavispor-Trabzon Kanuni Futbol Kulübü (Arhavi İlçe)
15.00 Erzincanspor-Dersimspor (Erzincan 13 Şubat)
15.00 Kadirlispor-Kilis Belediyespor (Kadirli İlçe)
15.00 Ardahanspor-Patnos Gençlik Spor (80. Yıl)
15.00 Karsspor-Iğdır Üniversitesi (Kars Şehir)
15.00 Belediye Vanspor-Tatvan Gençlerbirliği (Van Atatürk)
15.00 Siirtspor-Muş Ovasıspor (Siirt Atatürk)
15.00 Cizre Basraspor-Mardinspor (Cizre İlçe)
15.00 Batman Petrolspor-Hakkari Zapspor (Batman 16 Mayıs)
15.00 Gümüşhanespor-Bayburt Grup Özel İdare (Gümüşhane Yenişehir)

20 Eylül Perşembe:
15.00 Maltepespor-Silivrispor (Maltepe Hasan Polat)
15.00 Çorumspor-Ankara Demirspor (Dr. Turhan Kılıççıoğlu)
15.00 Erzincan Refahiyespor-Sivas Dört Eylül Belediyespor (Erzincan 13 Şubat)