Helikoptere şut

Helikoptere şut
Cumartesi 28.06.2014

Bir TV kanalı helikopteriyle Şili'nin 'taktik idmanını' görüntüye aldı. Futbolcular antrenmanı yarıda kesip topları helikoptere doğru degaj yaptı. Kanal özür diledi

Dünya Kupası'nda ilginç olay... Ev sahibi Brezilya ile Şili arasında bugün oynanacak mücadeleden önce yerel bir televizyon kanalının helikopteri küçük çaplı bir krize neden oldu. Helikopter havalanıp Şili'nin antrenman yaptığı sahanın üzerinde gezinmeye başladı. Bu sırada kanalın kameramanları da göreve başladı. Şili'nin taktik idmanını kayda alan Brezilya kanalına futbolcular tepki gösterdi. Bir terslik olduğunu anlayan oyuncular taktik çalışmayı anında yarıda kesti ve ellerindeki topları havaya dikerek helikopteri vurmaya çalıştı. Defans oyuncusu Mauricio İsla "Helikopteri uzaklaştırmak için topları attık ancak vurmayı başaramadık" dedi. Futbolcuların şutları üzerine helikopter antrenman sahasını terk etti.

'Siz casus musunuz?'
Şili Milli Takımı Teknik Direktörü Hector Olave de yaşanan olaya bir hayli kızdı. Olave, "Siz casus musunuz? Neden idmanımızı görüntülüyorsunuz?" diyerek sert çıktı. Olave Globo TV'den hiçbir resim ve videoyu kimseyle paylaşmamasını istedi. Kanal da Şili kafilesinden özür dileyerek kayıtları sildi. Şilili futbolcular "Brezilyalılar bizi seyretmek istiyorsa maç saatini beklesinler. Kupada hala göstereceklerimiz var" ifadelerini kullandılar. Brezilyalı taraftarlar da Şili Milli Takımı'na hak verdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN