Cüneyt Çakır zirvede

Cüneyt Çakır zirvede
Pazar 29.06.2014

Kupada birçok hakem dökülürken, Cüneyt Çakır yönettiği iki maçta da kusursuzdu. Hakemimiz Kuipers ile birlikte 'en iyi' olarak gösterildi

Türkiye, Dünya Kupası'na katılamadı ancak Doğan Babacan'ın ardından 40 sene sonra bir hakemini yolladı. Cüneyt Çakır, Brezilya'da yönettiği iki karşılaşmada da tam not aldı. 0-0 biten Brezilya-Meksika maçında 88. dakikada Marcelo'nun kendini yere atmasına kanmayan Çakır, Rusya-Cezayir mücadelesinde de hata yapmadı. Hakemlerin performansını değerlendiren 'World Referee' sitesi Çakır'ı kupanın en iyi iki hakeminden biri olarak gösterdi.

8 PUANLA ZİRVEYİ PAYLAŞIYOR

Başarılı hakemimiz 8.0 puanla ilk basamağı Hollandalı Bjorn Kuipers ile paylaştı. Özbek Ravzshan İrmatov 7.7, Arjantinli Nestor Pitana 7.7, Gambiyalı Papa Gassama 7.4 puan ile en iyi 5 hakemi tamamladı. Bu arada Rusya'nın hocası Fabio Capello elenmelerinin sorumlusu olarak Cüneyt Çakır'ı göstermeyi sürdürüyor. Tecrübeli çalıştırıcı "Yediğimiz golden önce kalecimiz Akinfeev'in gözüne uzun süre lazer tutuldu. Hakemin serbest atışın kullanılmasına izin vermemesi gerekiyordu. Bu tip hatalar nedeniyle kupadan elenmeyi hazmedemiyorum" dedi. Ancak Rus basını faturayı turnuvanın en çok kazanan hocası olan Capello'ya kesti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN