Kosta Rika çeyrek finalde

Kosta Rika çeyrek finalde
Pazartesi 30.06.2014 01:57

Dünya Kupası'nın 4. çeyrek finalisti, Yunanistan'ı penaltılarla deviren Kosta Rika oldu. Bryan Ruiz'in golüyle 52'de öne geçen Kosta Rica'da Duarte 66'da kırmızı kart gördü. 90. dakikada Sokratis'in mucize golüyle maçı uzatmalara götüren Yunanları penaltılarla 6-4 yıkan Kosta Rika, çeyrek finalde Hollanda'nın rakibi oldu

2014 Dünya Kupası 2. turunda, İtalya, İngiltere ve Uruguay'ın yer aldığı gruptan lider olarak çıkan Kosta Rika, Nijerya karşısında son dakika penaltısıyla tarihinde ilk kez bir üst turun biletini kapan Yunanistan ile karşılaştı.

Brezilya'nın Recife şehrindeki Pernambuco Arena'da oynanan karşılaşmanın ilk yarısı 0-0 beraberlikle sonuçlandı.

10 KİŞİ KOSTA RİKA 1-0 ÖNDE
Oscar Duerte'nin ikinci sarı kart sonrası kırmızı kartla karşılaşmanın uzun bölümünü 10 kişi oynayan Kosta Rika, 52. dakikada Bryan Ruiz'in ilginç golüyle Yunanistan karşısında 1-0 öne geçti.

1-0 geriye düştükten sonra gol silahları Gekas ve Mitroglou'nu sahaya sürerek tüm riskleri göze alan Yunanistan, kurduğu baskının meyvesini 90. dakikada aldı.

90. DAKİKA MUCİZESİ
Nijerya karşısında son dakika mucizesine imza atarak ikinci tura yükselen Yunanlara şans bir kez daha 90'da güldü. Ceza sahasındaki karambolde son vuruşu yapan Sokratis Papastathopoulos, attığı golle karşılaşmayı uzatma bölümlerine taşıdı.

MİTROGLOU 120'DE GOLLE BURUN BURUNA
Son dakikaların takımı Yunanistan, 15'er dakikalık uzatma bölümünün de son dakikasında Mitroglou ile gole çok yaklaşsa da, uzatma devresinde gol sesi çıkmayınca karşılaşma seri penaltı atışlarına gitti.

GEKAS YAKTI
İlk 4 penaltıda Kosta Rika topu ağlarla buluşturmayı başarırken, Yunanistan'da 4. penaltıda topun başına geçen Gekas topu kaleciye nişanlayınca avantaj, Kosta Rika'ya geçti. Son penaltıda topu ağlara gönderen Jumana Kosta Rika'yı çeyrek finalist yaptı.

Kosta Rika, çeyrek finalde Hollanda'nın rakibi oldu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN