Rehberg: Şike olayı sadece Türkiye'de değil

Çarşamba 14.03.2012 12:44

Almanya 1. Futbol Ligi ''Bundesliga'' takımlarından Schalke 04'ün Onursal Başkanı Gerhard Rehberg, şike olaylarının sadece Türkiye'de değil, her yerde yaşanabileceğini söyledi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün davetlisi olarak İstanbul'a gelen Gerhard Rehberg, Selimpaşa Prof. Dr. Fuat Sezgin Fen Lisesi'ne ziyarette bulunarak öğrencilerle sohbet etti.

Öğrencilerin Türk futbolunda yaşanan şike olaylarıyla ilgili görüşlerini sorduğu Rehberg, ''Herhangi bir fikir yürütmemiz doğru olmaz. Spor her zaman temiz kalmalı. Sporun içerisine şike gibi iddialar sokulduğu zaman bu gerçekten de kötü oluyor. Tabi şu an hiçkimse suçlu değil. Yargı doğru olana mutlaka karar verecektir. Şike olayları sadece Türkiye'de değil, her ülkede yaşanabiliyor. Bu manada da gönlünüz rahat olsun'' cevabını verdi.

2001 yılından bu yana Schalke 04 Kulübü'nün onursal başkanlığını yürüttüğünü anlatan Rehberg, Türk futbolcusuyla gurur duyduğunu ifade etti. Rehberg, kendini dünyaca ispatlamış iki kardeş Halil ve Hamit Altıntop'un, kulüplerinin altyapısından yetiştiğine dikkati çekerek, ''Schalke 04'de şu anda 4 tane daha Türk oyuncu var. Onlar da kendilerini iyi oyuncular olarak ispatlamış durumdalar'' dedi.

Türkiye'yi, Türk futbolunu ve insanını çok sevdiğini ve 3 ayda bir İstanbul'a gelmeden duramadığını anlatan Rehberg, bir kız öğrencinin, ''Atatürk ile ilgili düşünceleriniz nedir?'' sorusuna ise şöyle cevap verdi:

''Şahsım olarak Atatürk'e çok saygı duyup, takdir ediyorum. Atatürk olmasaydı, Türkiye bu konumda kesinlikle olamazdı. Almanya'da Almanca'ya çevrilmiş Atatürk ile ilgili birçok kitap bulunuyor. Atatürk'ün fikirleri ve çağdaş bakış açısı bizim için çok önem arz ediyor.''

(TAŞ-ÇET-ZG)

14.03.2012 12:38:26
Etiketler Gerhard Rehberg
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN