Başakşehirli futbolcuların asker selamı Almanları rahatsız etti

Başakşehirli futbolcuların asker selamı Almanları rahatsız etti
Cuma 25.10.2019 15:53

Almanlar daha önce St. Pauli'nin Barış Pınarı Harekatı'na destek olmak için yaptığı paylaşımın ardından kadro dışı bıraktığı Cenk Şahin sonrası bu kez de Avrupa Ligi'nde Başakşehir'in Wolfsberger'le karşılaştığı maçta yapılan asker selamından rahatsız oldu. (fotomac.com.tr / Dış Haberler)

UEFA Avrupa Ligi'nde Avusturya ekibi Wolfsberger'i 1-0 mağlup ettiği mücadelede asker selamı veren Başakşehirli futbolcular Alman basınında gündem oldu.

Sport Buzzer adlı sitenin "Asker selamı Avrupa Ligi'nde" başlığı ile verdiği haberde "bu kez yalnızca Türk oyuncular değil, Brezilyalı Robinho, Nijeryalı Azubuike ve Boşnak Edin Visca da aynı hareketi yaptı" ifadelerine yer verildi.

Türk Milli Takımı'nın Arnavutluk ve Fransa maçlarında da asker selamı yaptığına değinilen haberde bunun Türkiye'de oldukça 'doğal' karşılandığını vurguladı.

Öte yandan yine Alman kulübü St. Pauli'nin, Barış Pınarı Harekatı'na destek paylaşımı yaptığı için kadro dışı bıraktığı Enver Cenk Şahin'e kapıları açan kulübün Başakşehir olduğuna dikkat çekildi. Bilindiği gibi St. Pauli Türk futbolcusu Enver Cenk Şahin'in Barış Pınarı Harekatı'na destek paylaşımını silmesini istemiş ancak Şahin bu paylaşımını silmeyince kadro dışı bırakılmıştı.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN