Web Sürümüne Geç

  "Abdullah Avcı, çok iyi bir karar"

  18 Kasım 2011, Cuma Güncelleme: 12:01

  Ankaragücü Teknik Direktörü Ziya Doğan, Abdullah Avcı'nın (A) Milli Futbol Takımı Teknik Direktörlüğü görevine getirilmesiyle ilgili olarak, ''Abdullah Avcı, çok iyi bir karar'' dedi.

  Doğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Avcı'nın ilk antrenörlük deneyimine İstanbulspor'da, kendisinin yardımcısı olarak başladığını hatırlattı.

  Abdullah Avcı'yı en iyi tanıyanlardan biri olduğunun altını çizen Ziya Doğan, ''Onu ilk olarak antrenörlüğe yanımda ben başlattım. Bazıları şimdiden eleştirmeye başladı. Ama sonradan 'neden yabancı antrenör göreve geliyor?' diyorlar. Abdullah Avcı, çok iyi bir karar. Çok başarılı olacağına inanıyorum. Her şeyi seferber etmek lazım. Abdullah Avcı, futbol bilgisi, karakteri ve adamlığıyla kendisini ispatlamıştır'' diye konuştu.

  Doğan, Türkiye'ye artık yabancı teknik direktörün gerekmediğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

  ''Bu durum eskidendi. Neden gerekmiyor? Bizim futbolcularımıza Avrupa futbolu düşüncesi oturtulmuyor ki, Avrupalı antrenör gereksin. Biz, yabancı yerli kavgası yapmıyoruz. Yabancı teknik adam getirildiğinde, tüm futbolcular, spor kamuoyu o düşüncede olması lazım. Bu mantığa, geldiği zaman yabancı antrenör ne yapacağını şaşırıyor. Kabahat getirdiğimiz yabancıda değil, bizde. Onların beklentisi bu. Biz Türkiye'de nelerle uğraşıyoruz. Türk antrenör, milli takımda yüzde 100 gerekli. Başarıları hep yerlilerle yakaladık. Abdullah Avcı da başarılı olacaktır. Her şeyiyle layık. Herkesin sahiplenmesi lazım. Başarı uzun yılların ardından gelir.''
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN