Web Sürümüne Geç

  Atalay'dan yalanlama

  18 Kasım 2011, Cuma Güncelleme: 14:09

  Eski Ankaragücü Kulübü Mali Asbaşkanı Ayhan Atalay, sarı-lacivertli kulübün bugün yapılacak olağanüstü genel kurulu öncesinde, bir aileye olan yakınlığı nedeniyle yapılan haberin gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

  Atalay, yaptığı yazılı açıklamada, birkaç gün önce ''adının bazı sevmediği ve dürüstlüklerine inanmadığı başkan adayları tarafından kendilerine imtiyaz sağlamak için kullanıldığı, kendilerine destek sözü verdiği'' yönündeki haberlerin doğru olmadığını açıkladığını hatırlatarak, ''Dün gece haberim olmadığı halde, yine başkan adaylarından birinin lehine destek olduğum yönünde internette çıkan haber de yalandan başka bir özellik taşımamaktadır. Bir aileye olan yakınlığım nedeniyle yayılan haberlerde zerrece gerçeklik payı yok'' dedi.

  Açıklamasında, ''Vatan şairinin de muzdarip olduğunu bildiğim bütün gerçekleri lisanımla anlatamamanın verdiği üzüntüyü ve sıkıntıyı yaşamaktayım'' diyen Atalay, şöyle devam etti:

  ''Yönetim kurulu toplantısını, 'Senin gibi insanlarla aynı havayı solumak içimi daraltıyor' diyerek terk ettiğim insanları desteklemek şöyle dursun, değil Ankaragücü'ne, bütün insanlığa tehlike addettiğimden, bunlara ömrüm yettikçe köstek olmaya devam edeceğim.

  Kalbimden nefret ettiğim, ama dilimle söylemenin birçok hukuki sonucundan dolayı sustuğum bu insanlara bu kadar pervasız olmamalarını tavsiye ederim. Zira bir gün bütün hukuki sorumlulukları göze alıp ağzımı açarsam, bunlar bırakın sokakta gezmeyi, aileleri bunları evlerine almaz. Ben karşımdakilere her şeyi ispat edemem, ama herkesi ikna ederim. Bu konuda kendine güvenen birileri var ise onlarla her ortamda yüzleşmeye hazırım.

  Karakterleri ve kişilikleri de top gibi köşesiz hale gelen bu insanlar, kene gibi yapıştıkları kurumların sırtından ayrılmak istemiyorlar. Saflığına ve temizliğine inandığım Cengiz Topel Yıldırım için aylar önce yaptığım 'saf Anadolu çocuğu' benzetmemin ne kadar isabetli olduğunu yakında cümle alem bilecek.

  Eline verilen silahla nereye ateş edeceğini bilemeyen bu biçareye, yaptığı son basın toplantısında yerlere yatarak himmet ettiği insanlara 'gitsinler' diye neden dava açtığını birilerinin hatırlatması lazım. Kendilerine daha önce de söylediğim gibi, bir yerde bir artist olacaksa, o biz oluruz. Lütfedersek onlar da figüran olur.''
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN