Turgut Doğan Şahin transferi yargıda

Çarşamba 29.02.2012 15:44

Ankaragücü, ara transfer döneminde sözleşmesini tek taraflı feshederek Gaziantepspor'a transfer olan Turgut Doğan Şahin için yargıya başvurdu.

Ankaragücü Kulübü Başkanı İlyas Sümer, Turgut Doğan Şahin'in Gaziantepspor'a transferinin usulsüz olduğunu, bu nedenle konuyu yargıya taşıdıklarını söyledi.

Turgut Doğun Şahin'in sözleşmesini tek taraflı feshederek Gaziantepspor'a transfer olmasıyla Ankaragücü'nün büyük zararının olduğunu dile getiren Sümer, ''En zor dönemimizde maddi anlamda zararımız büyük. Gaziantepspor yöneticileri ile bu konu hakkında görüştük ancak olumsuz bir tavırla karşılaştık. Konuyu yargıya götürmekten başka bir çaremiz kalmadı'' dedi.

Sümer, yasal prosedürleri İstanbul'dan bir avukatın sürdürdüğünü ifade ederek, şunları söyledi:

''Konunun bu boyuta gelmesini bizler de istemezdik. Ancak burada kulübümüzün menfaatleri söz konusu. Bu işin biran önce çözülmesini çok istedik ama olmadı. Hem Turgut hem de Gaziantepspor'un ceza alması için yasal hakkımızı kullandık. Turgut Doğan Şahin'e belli bir süre futbol oynamama, Gaziantepspor'a da transfer yasağının gelmesi için yargının gereken kararı vereceğini umuyoruz.''

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN