Web Sürümüne Geç

Kavga iddiaları yalanlandı

Perşembe 01.03.2012 17:24

Ankaragücü Teknik Direktörü Hakan Kutlu ve takım kaptanı Aydın Toscalı, aralarında kavgaya varan bir gerginlik yaşandığına dair iddiaları yalanladı.

Teknik direktör Kutlu, AA muhabirine, bazı yazılı ve görsel basın organlarında takım kaptanı Aydın ile aralarında gerginlik yaşandığı yönünde yer alan haberlerin kesinlikle gerçeği yansıtmadığını söyledi.
Bir takımın kaptanı ile teknik direktörü arasında kavga olamayacağını ifade eden Hakan Kutlu, ''Bir takımda ast-üst ilişkisi vardır. Bunu herkes bilir. Bu haberi çıkaranların da bunu bilmesi gerekir'' dedi.
Kutlu, şunları söyledi:

''Esas üzücü olan, bir gazetenin o haberi internet sitesinden 'kopyala yapıştır' yaparak Türkiye'yi yanlış bilgilendirmesidir. Kesinlikle böyle bir tartışma, kavga derecesinde bir şey yok. Göreve geleli 4 ay oldu, 1 lira para almadım ve buradaki futbolcu arkadaşlarım almadığı sürece de ben para almayacağımı defalarca deklare ettim. Hatta ayrılırken de Ankaragücü'nden hiç bir şekilde tazminat istemediği de söylemiştim. Gereksiz, yalan haber.''

Kendisinin 28 yıl Ankaragücü'nde futbol oynadığını ve camiaya mal olmuş bir isim olduğunu vurgulayan Hakan Kutlu, Ankaragücü'nde teknik direktörlükten öte bir görevi bulunduğunu kaydetti.

''Büyük ihtimalle yeni sezonda takımın başında olmam''
Kutlu, bu sezon için takımın başında 6 maça daha çıkacağını, yeni sezonda devam edip etmeyeceğinin kararını henüz vermediğini anlatarak, şöyle devam etti:

''Büyük ihtimalle yeni sezonda takımın başında olmam. Benim şu anki görevim burada tertemiz bir camia bırakmak, tertemiz çocuklar yetiştirmek ve kulübün içinde, dışında sıhhi bir ortam yaratabilmek. Teknik direktörlükten öte bunun çalışmalarını da yapıyorum. Ankaragücü bundan önce bir bataklığa çevrilmiş. Sivrisinek türer gibi bataklıkta ne yazık ki bu tür insanlar türemiş. Rant elde etmek isteyen bir sürü insan var. Ben gücüm yettiğince gelen tepkilere de göğüs gererim, gücüm yettiğince bunlarla da savaşırım. Sırf Ankaragücü için. Ben zaten burada çeşitli hamleler yaparken bu tepkilerin geleceğini de biliyorum. Bunları da göze alarak yapıyorum. Tepkilerden korkum yok. Doğru bildiğimi yapacağım. Ben bu kulübün askeriyim. Burada hiç bir şekilde yanlış bir davranışta bulunmam.''

Süper Lig'in yeni sezonda 22 takımla oynanması iddiası

Genç teknik adam, TFF başkanlığı görevine seçilen Yıldırım Demirören'in yeni sezonda Süper Lig'in 22 takımla oynanması yönündeki düşüncelerinin bulunduğu iddiasıyla ilgili ise şu ifadeleri kullandı:
''Öncelikle yeni federasyon başkanımıza başarılar dilerim. İnşallah çok başarılı olacak. Kendisi zaten uzun yıllardır Türk futboluna başarılı bir şekilde hizmet ediyor. İnşallah federasyon başkanı olarak da başarılı bir süreç geçireceğini düşünüyorum. Çünkü tecrübeli, hiç kimseye bağımlı olmayan, aldığı kararlarda kimseden etkilenmeyecek bir insan. Biz onu öyle biliyoruz. Kendisinin federasyon başkanı olmasından son derece memnunuz, yeni görevinde de başarılar dileriz.

Bazı basın kuruluşlarında 'Ankaragücü'ne piyango' diye haber çıktı. Burada Ankaragücü ile alakalı bir durum yok. Ankaragücü bu ligde tertemiz bir şekilde uzun yıllardır mücadele ediyor, hiç bir şekilde şike olaylarına adı karışmamış. Bu yıl da şerefli bir şekilde Bank Asya 1. Lig'e düşmüştür. Ankaragücü, Bank Asya 1. Lig'den kendi gücüyle de çıkabilecek pozisyondadır. Ama lig 22 takım olursa Ankaragücü yine Spor Toto Süper Lig'de hayatına devam edecektir. Bu konunun Ankaragücü ile alakası yok.''

''Hikmet Hancıoğlu ile artık çalışmak istemiyorum''
Hakan Kutlu, kulüpte genel menajer olarak görev yapan Hikmet Hancıoğlu ile bundan sonra çalışmak istemediğini belirtti.

Hancıoğlu'nun bugüne kadar sarı-lacivertli kulübe büyük emekleri olduğunu ifade eden Kutlu, ''Kendisi sevdiğimiz, saydığımız bir büyüğümüz ama aramızda bazı görüş farklılıkları oldu. Hikmet Hancıoğlu ile artık çalışmak istemiyorum'' diye konuştu.

Takım kaptanı Aydın Toscalı
Ankaragücü takım kaptanı Aydın Toscalı ise teknik direktör Kutlu ile aralarında parasal bir konuşmanın geçtiğini, ancak kavgaya varan bir ağız sürtüşmesi yaşamadıklarını ifade etti.

Görüşmede takımın diğer kaptanları Mehmet Çoğum ile Muhammed Türkmen'in de bulunduğunu vurgulayan Toscalı, ''Kavga, dövüşe varan bir şey olmadı. Normal sıkıntılarımız vardı, hoca ile görüştük'' şeklinde konuştu.

Aydın Toscalı, takımdaki parasal sorun nedeniyle tüm oyuncuların sıkıntı içinde olduklarının da altını çizerek, tek istediklerinin yaşanan bu sıkıntıların biran önce çözülmesi olduğunu da sözlerine ekledi.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN