Ankaragücü'nde yeni başkan adayı

Ankaragücü'nde yeni başkan adayı
Çarşamba 23.05.2012 16:01

Ankaragücü Kulübü'nün 26 Mayıs Cumartesi günü yapılacak olağanüstü genel kurulu öncesinde, işadamı Bent Ahlat adaylığını açıkladı.

Ahlat, sarı-lacivertli kulübün yeni yönetim kurulunun seçileceği genel kurulunda, hazırladıkları 33 kişilik bir listeyle yönetime talip olacaklarını belirterek, '' ''Ankaragücü, Ankara kenti için çok önemli. Biz de bu bilinçle hareket ederek kulübümüzü en zor zamanında yalnız bırakmak istemedik ve elimizi taşın altına koyarak çalışmalara başladık. Ankaragücü sahipsiz değildir ve sahipsiz kalmaz. Kimse yoksa, biz varız'' dedi.

Ahlat, kendisinin de içinde bulunduğu ''Ankara Sevdalıları Platformu'' olarak, bu akşam kulübün önde gelen isimlerinin davet edildiği bir yemek düzenlediklerini belirterek, yemekte adaylıklarının yanı sıra camiaya birlik ve beraberlik çağrısında bulunacağı bir konuşma yapacağını bildirdi.

Kulüpte başkanlık için isminin geçmesinin ardından hakkında ''Cemal Aydın'ın adamı'', ''Melih Gökçek'in adamı'' tarzında dedikodular üretildiğinin altını çizen Ahlat, ''Öncelikle ben kimsenin adamı değilim. Ankaragücülüler kimsenin adamı olmaz. Benim tek istediğim kulüpteki tüm dargınlıkların bitmesi ve Ankaragücü'nün layık olduğu yere gelmesi. Bu dargınlıkların bitmesi için de çabalayacağım'' diye konuştu.

Ahlat, kulübün içinde bulunduğu tüm sıkıntıları çok iyi bildiklerini ve bunlara çözüm bulabilecek durumda olduklarını ifade ederek şöyle devam etti:

''Öncelikle ilk yapmamız gereken transfer yasağının kaldırılması ve borçların yapılandırılması. Bunları gerçekleştireceğiz. Ankaragücü'nde görev yapan teknik kadroya da bugüne kadar verdikleri hizmetlerden ötürü teşekkür edeceğiz. Teknik ve idari kadroyu tamamen değiştireceğiz. Kulüpte kurumsal bir yapı kuracağız. Şimdiden yeni bir teknik heyet ile anlaştık, 44 oyuncuyla da görüşmelerimiz sürüyor. Görüştüğümüz oyuncular da arma için mücadele edecek oyuncular. Hedefimiz Ankaragücü'nü şampiyon yaparak, yeniden Süper Lig'e döndürmek.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN