Augustine'in vefası

Augustine'in vefası
Pazar 27.05.2012 11:54

Ankaragücü'nün eski oyuncusu Ganalı Augustine Ahinful, sarı-lacivertli kulübü unutamadığını belirterek, ''Eski kulübümün içinde bulunduğu durum beni çok üzdü. Elimden gelen ne varsa yapmak isterim'' dedi.

Özel işleri nedeniyle Ankara'ya gelen Augustine Ahinful, Ankaragücü'nün Beştepe Tesisleri'ni ziyaret ederek, kulüp personeliyle hasret giderdi. Sarı-lacivertlilerin antrenman sahalarını da gezen Augustine Ahinful, 4 yıl önce takımdan ayrıldığını hatırlatarak, tesislerin kendisinin forma giydiği dönemle aynı güzellikte olduğunu söyledi.

Augustine Ahinful, Ankaragücü'nde 2000-2003 ve 2005-2008 yıllarında forma giydiğini anımsatarak, buradan ayrıldıktan sonra faal futbolculuk yaşantısına son verip, ülkesine döndüğünü kaydetti.

Şuan Gana Futbol Federasyonu teknik komitesinde görev yaptığını anlatan Augustine Ahinful, burada Ganalı genç oyunculara yurt dışına gittiklerinde nasıl davranmaları gerektiğiyle ilgili yardımda bulunduğunu ifade etti.

''Ankaragücü'nü hep takip ettim''
Ankaragücü'nü çok sevdiğini ve unutamadığını kaydeden Augustine Ahinful, ''Buradan ayrıldığım günden beri internetten olsun yakın dostlarımdan olsun hep Ankaragücü'nü takip ettim'' diye konuştu.

Augustine Ahinful, Ankaragücü'nün tarihinin en kötü sezonlarından birini yaşayarak Süper Lig'den düşmesinin büyük üzüntüsünü yaşadığını vurgulayarak, şunları söyledi:

''Öyle anlıyorum ki burada çok şeyler olmuş ve takım o nedenle düşmüş. Eski kulübümün içinde bulunduğu durum beni çok üzdü. Elimden gelen ne varsa yapmak isterim. Ligde kötü günler yaşanırken 'keşke elimden bir şey gelse de yardımım bulunsa' diye çok düşündüm. Bundan sonra hep birlikte 'bu takımı nasıl iyi yerlere getirebiliriz?' onu düşünmemiz gerekli. Tüm Ankara'nın el ele vererek bu tarihi camiayı ayağa kaldırması gerekli. Oyuncuların listesine baktım Birinci Lig için çok genç olduklarını gördüm. Takımın Süper Lig'e dönmesi de bir gecede olacak şey değil. Yöneticilerin 2 senelik bir program yapmaları lazım. Birinci sezon şöyle, böyle olur. Eğer tabi ki Süper Lige çıkabilirlerse Allah'a şükrederiz. Çıkamazlarsa çok panik yapmadan öbür sene takımı lige çıkarmak için organizasyon yapmak gerekli. ''

''İstenilirse bedava oyuncular getirebilirim''
Ankaragücü Kulübü için kendisinden bir destek istenilirse seve seve bunu yerine getirebileceğinin altını çizen Augustine Ahinful, özellikle oyuncu konusunda yardımcı olabileceğini anlattı.

''Eğer mümkün olursa eski kulübüme yetenekli oyuncular getirmek isterim'' diyen Augustine Ahinful, şöyle devam etti:

''Durumu çok iyi biliyorum. Gana'dan genç ve yetenekli oyuncuları ücretsiz olarak buraya getirmek isterim. Kulübün yapacağı sadece onlara göz-kulak olmak. Eğer böyle bir projeye inanırlarsa, böyle bir projede çalışabiliriz.''

Taraftara ''geçmişi unutun'' mesajı
Augustine Ahinful, futbol oynadığı dönemde sarı-lacivertli taraftarlarla aralarında iyi bir iletişim bulunduğunu vurgulayarak onları da unutmadığını ve çok özlediğini ifade ederek, şöyle konuştu:

''Geçmişi unutmalarını istiyorum. Eğer Cemal Aydın gelip yardım etmek istiyorsa, taraftarların da kendisine destek olmalarını, geçmişi unutmalarını tavsiye ederim. Hayat böyle. Bazen sizi sırtında taşıyor bazen de yerlerde süründürüyor ama düştükten sonra tekrar ayağa kalkıp yürüyebilirseniz bu takımın başarılı olacağına inanıyorum. Fakat önce birliktelik şart. Birliktelikle bu takım ayağa kalkacaktır.''

Gençlerbirliği maçını unutamıyor
Augustine Ahinful, Ankaragücü'nde geçirdiği 6 yıllık süreçte, Gençlerbirliği ile oynadıkları bir maçı unutamadığını, bu karşılaşmanın kendisi için ayrı bir önemi olduğunu ifade etti.

Ankaragücü'ndeki ilk senesinde yapılan maçta Gençlerbirliği'ne karşı 3-0 öndeyken kırmızı-siyahlıların durumu 3-3 getirdiğini belirten Augustine Ahinful, ''Ben de maçı bize kazandıran 4. golü attım. Çok güzel bir duyguydu benim için. Dönemin teknik direktörü Ersun Yanal, o galibiyet duygusunu bize aşılamıştı. Atılan gollerden ziyade, benim için önemli ve unutamadığım bir maçtı'' diye konuştu.

Tesislerde Ankaragücü lehine Türkçe tezahürat yapan Augustine Ahinful'a Ankaragücü Kulübü Genel Menajeri Hikmet Hancıoğlu, sarı-lacivertli takımın formasını hediye etti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN