'Oyuncu sıkıntısı çekiyoruz'

'Oyuncu sıkıntısı çekiyoruz'
Salı 22.01.2013 10:28

Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Kaplan, ''İyi futbol oynamamıza karşın çok şanssız yenilgiler alıyoruz'' dedi.

Mustafa Kaplan yaptığı açıklamada, ligin son sırasında yer aldıklarını ama buna rağmen futbolun tüm gereklerini sahaya yansıtmaya çalıştıklarını belirtti.

Kaplan, ''Üzerimizdeki şanssızlığı bir türlü kıramıyoruz. Futbolcularımız kendilerine söylediklerimizi sahaya yansıtıyor ve iyi futbol oynuyorlar. Son oynadığımız Kayseri Erciyesspor maçında da aynı şanssızlığı yaşadık. 85 dakika oyuna hükmeden, topu kontrolü altında tutan taraf bizdik.

3-1 kazanmamız gereken karşılaşmayı, yakaladığımız pozisyonları değerlendiremeyince aynı skorla kaybettik. İyi futbol oynamamıza karşın çok şanssız yenilgiler alıyoruz'' diye konuştu.

"Alternatif yaratmaya çalışıyoruz''

Mustafa Kaplan, yaşanan süreç nedeniyle sınırlı sayıda futbolcu arasından kadro kurmaya çalıştıklarını vurgulayarak, yine de ellerinden gelenin en iyisi yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Kayseri Erciyesspor maçında da oyuncuların bölgelerinde mecburen değişikliğe gittiklerini anlatan Kaplan, şöyle devam etti:
''Sakatlık yaşayan oyuncularımız var. Buna karşın özveriyle sahaya çıkıp toplarını oynuyorlar. Elimizde kadro derinliği olmadığı için, futbolcuları asıl görev yerlerinin dışında oynatıyoruz. Kayseri Erciyesspor maçında sol bek olmayan Aytaç'ı sol bekte, forvet pozisyonunda oynayan Enes'i de sağ bekte kullandık. Her iki oyuncum da elinden gelenin en iyisini sahaya yansıttı.''

Kaplan, ligde arka arkaya güçlü takımlarla oynayacaklarını hatırlatarak, ''Adanaspor, Karşıyaka ve Manisaspor gibi ligin iddialı takımlarıyla üst üste maçlar yapacağız. Bu zorlu süreçte de yine en iyiyi sahaya koymaya çalışacağız. Transfer yasağı kalkarsa elimiz biraz daha güçlenir ama kalkmazsa da teknik ekip olarak biz ve futbolcular, terimizin son damlasına kadar savaşmaya devam edeceğiz'' diyerek sözlerini tamamladı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN