"Ligde kalmayı hak etmiştik"

"Ligde kalmayı hak etmiştik"
Pazartesi 21.05.2012 00:00

Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, ''Ligde kalmayı hak eden takımlardan birisiydik. Ligde kalmak Antalyaspor için istikrar ve gelecek adına önemliydi'' dedi.

Teknik direktör Mehmet Özdilek, Hasan Subaşı Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, 2011-2012 sezonunun futbol adına çok sağlıklı bir sezon olmadığını belirterek, ''Beklediğimiz, planladığımız birçok şeyin dışında aktivitelerle karşılaştık. Eğrisiyle doğrusuyla bir sezonu bitirdik. Çok mutlu olmadık, ligi beklediğimiz ve arzuladığımız şekilde bitiremedik'' dedi.

Türk futbolunun içinde bulunduğu sürecin sadece Antalyaspor için değil, bütün takımlar için zor bir süreç olduğunu ifade eden Özdilek, ''Türk futbolu belki de bu süreçte hiç beklemediği kültürel bir zafiyet geçirdi. Yönetimler, hocalar, oyuncuların etkilendiği kaosta, bu işin içinde olmayan tek takım olmamıza rağmen bizi de etkiledi'' diye konuştu.

Sezon başlarken Antalyaspor'un ilk 8 içinde olma savaşı vermesini hedeflediklerini belirten Özdilek, 30'uncu haftaya kadar da ilk 8 içinde olduklarını, ancak beklemedikleri bir şekilde 30'uncu haftadan itibaren sıkıntıya girdiklerini kaydetti.

Antalyaspor'un bu sezon çok da alışık olmadığı bir dönem yaşadığının altını çizen Özdilek, şöyle konuştu:

''Ligin son 3 haftasında yönetim ve takım olarak ciddi sıkıntı yaşadık. Ancak O sıkıntı içinde çok dik durmaya çalıştık. Buna rağmen hiç düşme düşüncesine sahip olmadım. Ligde kalmayı hak eden takımlardan birisiydik. Ligde kalmak Antalyaspor için istikrar ve gelecek adına önemliydi. En azından istikrarı koruma adına doğru bir iş yaptığımızı düşünüyorum.''

14 oyuncuyla yollar ayrıldı
Medical Park Antalyaspor'da yeni sezonun planlaması için çalışmalara başladıklarını bildiren Özdilek, 26 kişilik kadrodan 14 oyuncu ile yollarını ayırdıklarını söyledi.

Yollarını ayırdıkları Ömer, Ali Turan, Jaba, Mehmet Yılmaz, Sedat, Tolga, İvan, Sinan, Ali Zitouni, Erkan, Doğa Kaya, Musa Aydın, Kerem Seras ve Polat'a takıma bugüne kadar sağladıkları katkılardan dolayı teşekkür eden Özdilek, yeni sezon için Hakan Arıkan, Lokman, Ergün Teber ve Isaac'in transferini gerçekleştirdiklerini ifade etti.

''Ben 40 bin taraftar önünde oynadım. Antalya'da da taraftar baskısını hissetmek istiyorum'' diyen Özdilek, bu sezon taraftarlardan rakip takımlara bunu yaşatmalarını istediğini söyledi.

Fenerbahçe de, Galatasaray da başarıyı hak etti

Özdilek, bir gazetecinin şampiyonluk yarışı ile ilgili sorusu üzerine, şöyle dedi:

''Bir tane şampiyon çıkacaktı. Bu da Fenerbahçe stadında, son maça denk geldi. Bu sene çok ilkler yaşandı. İlk defa play off sistemi ortaya atıldı. Plansız bir sezonda tüm futbolcular ayakta kalmaya çalıştı ve ciddi özveride bulundular. Play off sistemi değişik bir sistem. Yeni sezon için planlamalarla ilgili düşüncelerimizi ortaya koyacağız. Fenerbahçe de, Galatasaray da başarıyı hak etti.''

Bir başka gazetecinin 58'inci madde ile ilgili sorusuna ise Özdilek, ''Benim işim saha içi. Onlar saha dışındaki sorunlar. O konuda Futbol Federasyonu Başkanı ve yönetimi sağlıklı karar vereceklerdir'' diye konuştu.

Havutçu'ya çok üzüldüm
Özdilek, Beşiktaş ile yollarını ayıran teknik direktör Tayfur Havutçu'ya çok üzüldüğünü dile getirerek, ''Tayfur ayrıldığı için çok üzgünüm. Beraber oynadığım genç bir meslektaşımdı. Profesyonel kulüplerde bunlar var, hepimiz profesyoneliz. Beşiktaş ve Tayfur adına hayırlı olsun diyelim'' dedi.

Beşiktaş ile görüşmesinin olup olmadığı yönündeki soruyu ise Özdilek, ''Benim mukavelem devam ediyor. Şartlar ne getirir bilemem, ama burada olmaktan mutlu olduğumu ifade ettim. Ne zaman Antalyaspor yönetimi bizden mutlu olmazsa, o zaman oturur konuşuruz'' şeklinde yanıtladı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN