"Ligde kalmak teselli oldu"

"Ligde kalmak teselli oldu"
Cuma 25.05.2012 11:53

Medical Park Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu, Teknik Direktör Mehmet Özdilek ile uzun vadeli sözleşmelerinin bulunduğunu, etraftaki spekülasyonlara kulak verilmemesini arzu ettiğini söyledi.

Hasan Akıncıoğlu, yaptığı açıklamada, geçen sezon Antalyaspor için çok enteresan bir sezon olduğunu belirterek, ''Türk futbolu açısından çok şanssız bir sezon geride kaldı. Bir çok iddianın, hukuki prosedürün, suçlamaların, adli sürecin işlediği bir yılı geride bıraktık. Bu durumdan her kulüp gibi Medical Park Antalyaspor da etkilendi'' dedi.

Geçen sezon tecrübeli futbolculardan kurulu bir takımla mücadele ettiklerini, sezona iyi bir başlangıç yaptıklarını anlatan Akıncıoğlu, ancak ligin ikinci yarısında şanssızlıkların peşlerini bırakmadığını, hiç düşünmedikleri, arzu etmedikleri son birkaç hafta yaşadıklarını kaydetti.

Camia olarak sıkıntılı günler geçirdiklerini dile getiren Akıncıoğlu, bu süreçten sonra Süper Lig'de kalmalarının teselli kaynağı olduğunu ifade etti.

Teknik Direktör Mehmet Özdilek isminin Antalyaspor ile özdeşleştiğini vurgulayan Akıncıoğlu, ''Mehmet Özdilek ile uzun vadeli bir sözleşmemiz var. Etraftaki spekülasyonlara kulak verilmemesini arzu ediyorum. Bunlar gerçek dışı. Hocamız ile uyum içerisinde çalışmamız var. Özdilek ile yola devam edeceğiz'' diye konuştu.

''Kısa sürede 2012-2013 sezonuna hazır olacağız''
Teknik heyetin yönetime sunduğu rapor doğrultusunda 14 oyuncu ile yollarını ayırdıklarını anımsatan Akıncıoğlu, Antalyaspor'a hizmet etmiş, ter akıtmış ve iyi niyetle mücadele etmiş tüm futbolculara teşekkür etti.

Hiçbir futbolcu ile sorunlu olarak ayrılmadıklarını vurgulayan Akıncıoğlu, ''Takımımızdan ayrılan tüm futbolculara bundan sonraki futbol hayatlarında başarılar diliyorum. Hepsi de mevkilerinde ve futbol kariyerlerinde değerli oyuncular. İç transferde ise sözleşmesi sona eren bazı oyuncularla anlaşma sağladık. Bazı oyuncularla ise görüşmelerimiz devam ediyor'' dedi.

Akıncıoğlu, yeni yapılanma süreci içerisinde geçen sezon futbolcu izleme heyeti oluşturduklarını belirterek, şunları söyledi:

''Bu heyetin başına tecrübeli hocamız Sedat Karabük'ü getirdik. Geçen sezon boyunca Avrupa ve Afrika liglerinde arkadaşlarımız birçok oyuncuyu izledi. Antalyaspor'u istikbale taşıyacak, maddi olarak da bizi zorlamayacak futbolcuları takıma dahil etmek için çalışmalarımız sürüyor. İzlemekte olduğumuz ve renklerimize bağlamak istediğimiz birkaç oyuncu daha bulunuyor.''

Yerli oyuncu konusunda da transfer faaliyetlerinin devam ettiğini, birkaç futbolcuyu renklerimize bağlayacaklarını ifade eden Akıncıoğlu, transfer çalışmalarının tamamının teknik heyetin verdiği rapor doğrultusunda gerçekleştiğini, kısa sürede çalışmalarını tamamlayarak 2012-2013 sezona hazır olacaklarını söyledi.

Necati Ateş'in Galatasaray'a transferi sırasında sarı-kırmızılı kulüple centilmenlik antlaşması yaptıklarını hatırlatan Akıncıoğlu, Antalyaspor teknik heyeti ile Galatasaray teknik heyetinin yapacağı görüşme sonunda hangi futbolcunun Antalyaspor'a alınacağının karara bağlanacağını, ancak henüz netleşen bir ismin bulunmadığını kaydetti.

''Alınan kararlar UEFA tarafından da değerlendirilecek''
Hasan Akıncıoğlu, şike ve teşvik iddialarıyla ilgili Türk Futbol Federasyonu'nun aldığı kararları olumlu bulduğunu, ancak alınan kararların her camiayı memnun etmediğini kaydetti.

Kararların Türk futbolu için hayırlı olmasını dileyen Akıncıoğlu, ''Bu kararların tabiki uluslararası boyutları da var. Alınan kararlar UEFA tarafından da değerlendirilecek. Türk futbolunun gerek takımlar seviyesinde gerek milli takımlar seviyesinde Avrupa liglerinden uzak kalması, hakikaten büyük sıkıntı yaşatacaktır'' diye konuştu.

Antalyaspor'un şike ve teşvik iddialarında isminin geçmemesinin gurur verici olduğunu vurgulayan Akıncıoğlu, şike ve teşvik iddiaları nedeniyle zan altında olan veya suçlanan kulüpler için üzüldüğünü belirtti. Futbolun temiz kalması gereken bir olgu olduğuna işaret eden Akıncıoğlu, gelecek sezonlarda bu tür suçlamaların tekrarlanmaması diledi.

''Futbol coşkuyla, taraftarla güzel''
Mardan Stadı'nda oynadıkları dönem içerisinde taraftar sayısında ciddi düşüş yaşadıklarını anlatan Akıncıoğlu, şöyle konuştu:

''Futbol coşkuyla, taraftarla güzel. Başka bir alternatifimiz olmadığı için zorunlu olarak Mardan Stadı'na gittik. Mardan hakikaten bize güzel ev sahipliği yaptı. Bu konuda şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Gelecek sezon maçlarımızı Akdeniz Üniversitesi içerisindeki statta oynamamız gündemde. Son yapılan toplantıda bu yönde olumlu bir karar alındı. Üniversite senatosunun da onaylamasıyla önümüzdeki sezon maçlarımızı Akdeniz Üniversitesi'nde oynayacağız. Seyirci sayımızın artması hem futbolcularımızın motivesi açısından hem de Medical Park Antalyaspor'un hasılatı açısından çok önemli. Statlarla ilgili sorun sadece Antalya'nın değil, ülkemizin sorunu. Ülkemizde yorulmuş statlar var. Dolayısıyla yeni statlara ihtiyaç var. Bu açıdan hükümetimizin ciddi çalışmaları bulunuyor. 13 ilde yeni statlar yapılacak. Bunlardan birisi tanesi de Antalya.''

Antalya'da stadın yapılacağı yer ve stat konusunun özellikle meslek odaları ile sivil toplum örgütleri tarafından kamuoyu yaratmak için kullanılan bir konu olmaya başladığını kaydeden Akıncıoğlu, bunu son derece olumsuz bulduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde meslek odaları birliği adı altında gerçekleşen bir toplantıda bazı eleştirilerin yapıldığını belirten Akıncıoğlu, şöyle konuştu:

''Stadın yapılacağı yerle ilgili rant elde edilmesi gibi bazı suçlamalar yapılıyor. Ben bunlara katılmıyorum ve 'bilinçsizlik' olarak nitelendiriyorum. 15 günde bir 2 saat kullanılan beton yığını yatırımların son derece yanlış olduğunu düşünüyorum. Bugün İngiltere'de şehir merkezindeki statların altında oteller, konutlar, mağazalar ve toplantı salonları yer alıyor. Dolayısıyla bu yatırımlar 365 gün hizmet eden tesisler haline geliyor. Antalya'da şehir merkezine yakın yapılacak stadyum, kendini finanse edebilmeli. Eleştirileri haksız buluyorum.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN