Stat için senato kararı bekleniyor

Stat için senato kararı bekleniyor
Salı 29.05.2012 11:53

Medical Park Antalyaspor, yeni sezonda maçlarını oynamayı planladığı Akdeniz Üniversitesi'ndeki statta hazırlıklara başlayabilmek için üniversite yönetimi imzalayacağı protokolü bekliyor.

Geçen sezon maçlarını şehir merkezine yaklaşık 45 kilometre uzaklıktaki Mardan Antalyaspor Stadı'nda genellikle boş tribünlere oynayan Medical Park Antalyaspor, yeni sezonda maçlarını Akdeniz Üniversitesi'ndeki statta oynamaya hazırlanıyor.

Medical Park Antalyaspor Kulübü Başkanı Hasan Akıncıoğlu yaptığı açıklamada, statta yeni sezon hazırlıklarını yapabilmek için üniversite senatosunun vereceği kararı beklediklerini söyledi.

Vali Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve üniversite yönetimine statla ilgili olumlu yaklaşımlarından dolayı teşekkür eden Akıncıoğlu, ''Akdeniz Üniversitesi Senatosu'nun statla ilgili olumlu karar alacağını ümit ediyorum. Senato onayı ve protokolün imzalanmasının ardından TFF ile UEFA kriterlerine uygun olarak stada ilavelerin yapılması gündeme gelecek. Bu çalışmaların kısa sürede tamamlanmasıyla kombine kart satışlarına başlamayı planlıyoruz'' dedi.

Kale arkasına tribün yapılmasının programlarında yer aldığını, ancak bunun acil olmadığını dile getiren Akıncıoğlu, önceliğin mevcut stadın şartlarının uygun hale getirilmesinde olduğunu kaydetti.

Ek tribünün ilgi ve ihtiyaca göre yapılacağını vurgulayan Akıncıoğlu, ''Ek tribün için kaynak tedariki çalışmaları Valilik koordinatörlüğünde gerçekleşecek. Öncelikle talebin ortaya çıkması gerekiyor. Taraftarlarımızın ilgisini bekliyoruz. Modern, her türlü imkanı olan ve şehir merkezindeki stadın taraftarların ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Yeni stat ile eski coşkuyu yaşayacağımızı umuyorum. Ayrıca yeni bir stat müjdesi de bekliyoruz'' diye konuştu.

Statta yapılması planlanan çalışmalar
Geçen hafta Akdeniz Üniversitesi Rektörlük Üst Yönetimi'nin belirli koşulların sağlanması şartıyla üniversite stadının Medical Park Antalyaspor tarafından kullanılabileceğini bildirmesinin ardından, gözler Akdeniz Üniversitesi Senatosu'nun onayına çevrildi.

Senatonun onay vermesi halinde üniversite ve Medical Park Antalyaspor yönetimi arasında protokol imzalanacak. Ardından statta yeni sezon için düzenlemeler yapılmaya başlanacak.

Üniversite kampüsü içinde yer alan statta öncelikle emniyet ve güvenlik ekiplerinin alacağı tedbirler görüşülecek, daha sonra tribünlere tel örgü yapılacak. Misafir ve ev sahibi takım otobüslerinin giriş yerlerinin de ayarlanacağı statta, tribün girişlerine turnike sistemi ve bilet satış noktaları konulacak.

Kapalı tribünün alt bölümünde yer alan 4 soyunma odasından 2'si misafir ve ev sahibi takım oyuncuları tarafından kullanacak, bir oda da hakemlerin kullanımına sunulacak. Son soyunma odasında ise sağlık ve doping kontrol odası oluşturulacak. Ayrıca soyunma odalarının yanındaki alana basın toplantısı odası yapılacak.

Yaklaşık 100 araçlık otoparkın bulunduğu stada gelmek isteyen taraftarların büyük bölümünün, araçlarını üniversite dışına park etmeleri gerekecek. Stattaki hazırlık çalışmaların en önemli bölümlerinden birisi ise kale arkasındaki boş alan. Bu alana önümüzdeki süreçte taraftarın ilgisine göre Valilik koordinasyonunda 3 bin kişilik bir tribünün yapılması gündeme gelecek. Ancak taraftarların ilgisinin fazla olmaması halinde ek tribünün yapılmasından vazgeçilebilecek.

Üniversite stadı 7 bin 83 kişi kapasiteli
Üniversite stadında taraftarlara, protokole, gazetecilere ve güvenlik ekiplerine ayrılan koltuk sayıları da belirlendi. Protokolde 42 kişilik koltuk yer alırken, basın tribününde 118 kişilik koltuk bulunacak. Kapalı tribünün üst bölümünde 396, alt bölümünde 2 bin 8 koltuk yer alıyor.

Maraton tribünde 2 bin 3 koltuk bulunurken, kale arkasındaki tribünde ev sahibi takım için bin 993 koltuk, misafir takım için 404 koltuk yer alıyor. Güvenlik ekipleri için de 119 koltuk bulunuyor. Böylece stadın toplam kapasitesi 7 bin 83'ü buluyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN