Hedef zirve değil orada kalmak

Hedef zirve değil orada kalmak
Pazartesi 07.01.2013

MP Antalyaspor'da sistemi oturtmak amacında olduğunu ifade eden genç hoca: Şampiyonluk psikolojisine hazırız. Gelirse, 'hoş geldin sefa geldin' deriz

Süper Lig'de ilk yarıda gösterdiği performansla alkış alan MP Antalyaspor'un hocası Mehmet Özdilek, FOTOMAÇ'a açıklamalarda bulundu.
Sistemin oturtulması ve gerçekleştirilmesinin şampiyonluktan daha önemli olduğuna değinen Özdilek, "Şampiyonluk gelirse 'hayır' demeyiz. 'Hoşgeldin, sefa geldin' deriz" diye konuştu.

BAŞARISIZ DEMEK AYIP
DOĞRU yolda ilerlediklerini belirten başarılı çalıştırıcı, "5 yılda temeli kurduk. 4 yılda mesafe aldık. Sportif başarı erken gelirse çökersin. Şu anda gelecek her şeye hazırız. Şampiyonluk gelirse de hazırız. Büyük takımlar başarısız demek bize ayıp olur" diye konuştu.

KAPASİTEMİZ VAR
YIL sonuna kadar 24 kişilik kadronun maaşının maliyetinin 7.5 milyon euro olduğunu belirten Özdilek, "Türkiye Kupası'nda yolumuza devam ediyoruz. Ligde ilk üçe bu takımla geldik. Maddi sıkınıtları gündeme getirmedik. Çünkü hiç bahane üretmedik. Takım olabilirseniz ve takımın kapasitesi varsa 100-150 milyonluk takımlarla mücede edebilirsiniz. Önemli olan takım olabilmek" dedi.

2008'DE KESİŞTİK
2008 yılında Antalyaspor ile yolunun kesiştiğini ifade eden genç teknik adam, "8 hafta sonunda 2 puanımız vardı. Herkes bu takım düşer diye bakıyordu. Kulübün transfer gücü yoktu. Yöneticiler ve taraftar gurubu da düşeriz gözüyle bakıyordu. Ben ve ekibim "düşmez" diyorduk. 2 puandan gelip, 40 puana ulaştık. Özgüven kaybı hiç olmadı. Bu istikrar ve başarının temelinde karşılıklı güven var" dedi.

TESİS GELİYOR
Başkan Hasan Akıncıoğlu ile emin adımlarla ilerlediklerini ve geleceğin Antalyaspor'unu oluşturduklarını söyleyen Mehmet Özdilek, "En önemli problemlerimizden biri stattı. Güzel bir stad yapılıyor. Bir ay içinde başlayacak, 800 iş gününde bitecek. Kepez'de 200 dönüm arazi aldık.
Medikal Park gibi sponsorların artmasını istiyoruz" diye konuştu.

Fatih DOĞAN
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN