Web Sürümüne Geç

Antalyaspor, Stuttgart'la oynayacak

Antalyaspor, Stuttgart'la oynayacak
Çarşamba 06.01.2016 16:01

Antalyaspor, yarın Bundesliga ekiplerinden Stuttgart ile Akdeniz Üniversitesi'nde hazırlık maçı oynayacak.

Antalya İl Spor Güvenlik Kurulu, Vali Yardımcısı Mehmet Kurdoğlu başkanlığında bir araya geldi. Kurul, Antalya'da oynanacak maçlarda alınacak güvenlik önlemlerini görüştü. Toplantıda Antalyaspor'un yarın saat 19.00'da Stuttgart, pazartesi Ziraat Türkiye Kupası'nda Tuzlaspor, 17 Ocak Pazar günü saat 13.00'te Süper Lig'de oynayacağı Medipol Başakşehir, 26-27 Şubat'ta oynayacağı Fenerbahçe kupa ve 5 Şubat'ta Fenerbahçe ile oynayacağı lig maçı için güvenlik önlemleri görüşüldü ve karara bağlandı.

Fenerbahçe maçına özel önlem

Toplantıdan çıkan önemli kararlardan birisi Fenerbahçe ile Antalya'da oynanacak kupa ve lig maçlarında görevlendirilecek güvenlik personeli sayısı oldu. Ziraat Türkiye Kupası'ndaki Fenerbahçe maçında 500'ü özel güvenlik 200'ü polis olmak üzere 700 güvenlik görevlisi görevlendirilecek. Lig maçında ise 500'ü özel güvenlik, 250'si polis 750 güvenlikçinin görev yapması kararlaştırıldı. İl Spor Güvenlik Kurulu, güvenlik personelinin karşılaşmadan 3 saat önce görev yerlerinde bulunmalarına da karar verdi.

Antalyaspor'un yarın Stutgart ile yapacağı hazırlık maçı ile pazartesi günü Ziraat Türkiye Kupası'ndaki Tuzlaspor karşılaşması Akdeniz Üniversitesi Stadı'nda oynanacak.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN