Web Sürümüne Geç

Eto'o Antalya'da mutlu!

Eto'o Antalya'da mutlu!
Salı 12.01.2016 18:23

Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, Samuel Eto'o'ya birden çok kulüpten teklif geldiğini ancak tecrübeli futbolcunun kulüpten ayrılmayı düşünmediğini söyledi.

Gencer, Hasan Subaşı Tesisleri'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, Samuel Eto'o'ya teklifler geldiğini anlatarak, "Eto'o'ya birden fazla teklif var. Kendisinin de bu tekliflerden bilgisi var. Antalya'dan çok mutlu ve ayrılmayı düşünmüyor. Olur da baş döndürücü teklif gelirse ve kendisi de gitmek isterse transfer gerçekleşebilir. Biz ona 'git' diye baskı yapmayız. Kendisi isterse saygı duyarız" dedi.

FIFA Altın Top (Ballon d'Or) Ödül Töreni'ne Antalyaspor olarak ilk defa katıldıklarına dikkati çeken Gültekin Gencer, yıldızları Eto'o'nun da yılın 11'ine ödül verdiğini ve kendileri için bu durumun gurur verici olduğunu kaydetti.

Dünya yıldızlarının Eto'o'ya büyük bir saygı duyduğunu ve "idol" gibi gördüklerini anlatan Gencer, "Messi, ödülü aldıktan sonra özel odada ilk bizi ağırladı. Altıntop ile fotoğraf çektirdik. Güzel ve anlatılmazdı. Eto'o, Messi'ye 'Seni başkanımla tanıştıracağım. 5 yıl sonra hazırlan seni transfer edecek' dedi. Messi de güldü. Niye olmasın yani?" diye konuştu.

Bu sırada bir gazetecinin "5 yıl sonra Messi'nin transferini düşünür müsünüz?" şeklindeki sorusuna Gencer, şu yanıtı verdi:

"Eto'o transferinde bizi eleştirenler oldu. Antalyaspor başkanlığı artık kolay değil. Eto'o transferi gerçekleştiğinde 'Bizden sonra gelecek yönetimler 5 yıl sonra Messi'nin transferini düşünüyor olması gerekir' demiştim. Biz yeni yönetimlere yolu açtık ve 5 yıl önceden teklifi yaptık. Bizden sonra gelecek yöneticiler yıldız avına Messi'den başlayabilir. Artık dünya yıldızları Antalyaspor'u biliyor."

Gusmao'nun Corinthians'a transferi
Gencer, Brezilyalı futbolcuları Guilherme Gusmao'nun Corinthians'a transferiyle ilgili anlaşmayı sağladıklarını belirtti.

Corinthians'ın bir süredir oyuncularıyla ilgilendiğini anlatan Gencer, "İki kulüp arasında anlaşma sağlandı. Corinthians dünyaya futbolcu satmasıyla ünlü bir takım. Görüştüğümüz yetkilileri, 'İlk defa bir futbolcuya ücret vererek transfer ediyoruz' dediler. Sıfır bedelle aldığımız oyuncuyu 1,3 milyon avroya sattık. Resmi yazışmaları yapılıyor. İki Türk futbolcumuza da ciddi teklifler var" ifadelerini kullandı.
Etiketler antalyaspor, FIFA
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN