Web Sürümüne Geç

Antalyaspor'a kötü haber

Antalyaspor'a kötü haber
Cuma 22.01.2016 10:29

PFDK tarafından Antalyaspor'un Medipol Başakşehir müsabakasındaki kötü tezahürat nedeniyle kuzey ve güney kale arkası tribününde maçı izleyen seyircilerine elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilerek Fenerbahçe karşılaşmasına girişlerinin engellenmesine karar verildi.

PFDK tarafından Antalyaspor, Medipol Başakşehir müsabakasında, taraftarının çirkin ve kötü tezahürat ile bu eylemin 3'üncü defa gerçekleştirilmesinden dolayı 100 bin lira ile cezalandırıldı. Ayrıca karşılaşmada güney kale arkası ve kuzey kale arkası tribüne giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verildi.

İnternet sitesinden duyuruldu

Türkiye Futbol Federasyonu'nun internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Antalyaspor A.Ş.'nin, 17.01.2016 tarihinde oynanan Antalyaspor A.Ş. - Medipol Başakşehir FK Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 100 bin lira para cezası ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/2. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan güney kale arkası ve kuzey kale arkası tribüne giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verilmiştir."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN