Web Sürümüne Geç

  Atletizm Federasyonu'ndan açıklama

  22 Kasım 2011, Salı Güncelleme: 14:58

  Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF), Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nın yapılacağı salon inşaatının, şampiyonanın düzenleneceği tarihe kadar yetiştirileceğini açıkladı.

  Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'na, 9-11 Mart 2012 tarihlerinde ev sahipliği yapacak Ataköy Atletizm Salonu'nun inşaatının, planlandığı tarihte tamamlanamadığı belirtilen açıklamada, ''Spor Genel Müdürlüğümüz tarafından yaptırılmakta olan ve Tesisler Dairesi Başkanlığı kontrolörlerince sık sık denetlenen tesisin, şampiyona tarihine yetişmesinde bir sıkıntı gözlenmemektedir. Revize iş planına göre, 20 Ocak 2012 itibarıyla salonun çatı ve cepheleri tamamlanmış, atletizm pisti yerleştirilmiş ve tesis, deneme yarışmalarına hazır duruma getirilmiş olacaktır. Yeni iş planına uyulması konusunda yüklenici firma tarafından her türlü çaba gösterilmektedir'' denildi.

  Mevcut gelişmelerin Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği'ni (IAAF) de endişelendirdiğine dikkati çekilen açıklamada, şöyle denildi:

  'İnşaata başlandığında öngörülen tamamlanma tarihi 15 Ağustos 2011 olarak planlanmıştı. Deneme yarışmalarının kasım ve aralık aylarındaki ilk ikisinin yapılamamış olmasının, IAAF'ı da endişelendirdiği bir gerçektir. Erkekler ve bayanlarda 26 branşta yapılacak şampiyona öncesinde pistin, koşu yollarının, sektörlerin, malzemelerin ve teknik cihazların her birinin denenmesi, medya hizmetleri, protokol ve ödül törenleri gibi birçok faklı konuda da planların doğrulanması gerekmektedir. Revize iş planına göre, tesisin yarışmalara hazır duruma gelmesinden itibaren yeterli sayıda deneme yarışması yapılabilecektir. Mevcut plan, IAAF ile paylaşılmıştır.''

  Açıklamada ayrıca, Atletizm Federasyonu ve organizasyon komitesi, Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nın en iyi şekilde düzenlenmesi için tüm organizasyonel ve lojistik tedbirleri aldığı da kaydedildi.
  Etiketler Atletizm
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN