Web Sürümüne Geç

  "2011 yılı atletizmde ilklerin yaşandığı bir yıl oldu"

  26 Kasım 2011, Cumartesi Güncelleme: 12:45

  Türkiye Atletizm Federasyonu, Naili Moran Atletizm Eğitimi Vakfı ve Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu işbirliğiyle düzenlenen 2. Naili Moran Atletizm Sempozyumu, İzmir'de başladı.

  Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi'ndeki sempozyumun açılışında yaptığı konuşmada, uluslararası organizasyonları Türkiye'ye kazandırmak için altyapı çalışmalarının yanı sıra aday sporcuları dünya şampiyonalarına ve olimpiyatlara en iyi şekilde hazırlamaya yönelik çabaların devam ettiğini söyledi.

  Bu kapsamda, 2011 yılı içinde antrenörlere yönelik birçok kurs ve seminerlerin düzenlendiğini belirten Terzi, şunları kaydetti:

  ''Güncel konuların işleneceği bugün başlayacak sempozyumdaki 23 oturumun Türk atletizmine yararlı ve verimli olacağına inanıyorum. Katılımlarından dolayı herkese teşekkür ediyorum. 2011 yılı atletizmde ilklerin yaşandığı bir yıl oldu. Kadın ve Erkek Milli Takımlarımız, 1. Lig'den Süper Lig'e yükselmeyi başardı. Atletlerimiz, uluslararası yarışmalarda, 228 madalya aldı. Bu başarılarda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.''

  Terzi, 2009'dan bu yana Avrupa'da atletizmin gelişmesine liderlik eden kadınların onurlandırılması amacıyla Avrupa Atletizm Birliği öncülüğünde tüm Avrupa Ülkelerinde bir ödül verildiğini, geçen yıl Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Genel Sekreteri Neşe Gündoğan'a verilen ödülün, bu sene de Naili Moran Eğitimi Vakfı Başkanı Tülya Moran'a verilmesinin kararlaştırıldığını kaydetti.

  Bu beratı Tülya Moran'a sunan Terzi, ''Kendisini yürekten kutluyorum, bu ödülü hak etmişti'' diye konuştu.

  Açılış konuşmalarıyla başlayan ve yarın sona erecek sempozyumda, yarın Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi'nin de katılacağı ''Türk Atletizmin Bugünü ve Gelecek Planlaması'' başlıklı oturumun yanı sıra milli sporcular Ercüment Olgundeniz, Fatih Avan, Melis Redif ve Halil Akkaş'ın katılımıyla ''Nasıl başardık'' konulu oturum da düzenlenecek.


  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN