"Çok güzel bir organizasyon düzenleyeceğiz"

Perşembe 02.02.2012 14:21

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, ''Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) Türkiye'den (bu iş tamamdır) diyerek ayrıldı'' dedi.

Terzi, gelişmeleri takip etmek için 27-29 Ocak tarihlerinde düzenlenen Türkiye Salon Şampiyonası'nı izlemeye gelen IAAF yetkililerinin Türkiye'den memnun ayrıldığını belirterek, ''Yazılıp çizildiği gibi bir ültimatom söz konusu değil. Yetkililer gidişattan ve çalışma hızımızdan memnun. Buradan (herşey tamamdır) diyerek gittiler'' diye konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile de görüştüklerini bu konunun üzerinde özellikle durulduğunu kaydeden Terzi, şöyle devam etti:

''Teknik, aydınlatma, basın tribünü dizaynı, açık yerlerin kapatılması, büroların tesisatı gibi konularda ufak eksikler kaldı. Bunların hapsi şampiyona tarihine kadar tamamlanacak. IAAF Komisyon Başkanı Helmut Digel, gözlemleri sonunda herhangi bir problem olmadığını söyledi. 21 delegeyle iki gün boyunca toplantı yaptık.''

Mehmet Terzi, daha önce de söylediği gibi IAAF ile aralarında güven problemi olmadığını ifade ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

''Ataköy, Dünya Salon Şampiyonası'na kadar tamamlanacak. Çok güzel bir organizasyon düzenleyeceğiz.''

Dünya Salon Şampiyonası, 9-11 Mart tarihlerinde İstanbul Ataköy'de yapılacak.
Etiketler Mehmet Terzi
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN