"Hiçbir sorun yaşamayacağız"

Perşembe 09.02.2012 14:46

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, İstanbul'da 9-11 Mart 2012 tarihlerinde yapılacak 14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'na 1 ay kala büyük bir heyecan yaşadıklarını belirterek, ''Salondaki eksiklikler gideriliyor. Hiçbir sorun yaşamayacağız'' dedi.

Korkmazoğlu, 2 binin üzerinde yabancı atletizmseverin de yarışmaları izlemek için İstanbul'a geleceğini, yaklaşık 5 bin yabancı misafir olacağını söyledi.

Korkmazoğlu, şampiyona sırasında Sinan Erdem Spor Salonu'nun ısınma alanı olarak hizmet vereceğini, iki salon arasında 65 metrelik bir bağlantı olacağını belirterek, Ataköy Atletizm Salonu hakkında bilgiler verdi.

Salonda 7 bin 450 koltuk kapasitesi olduğunu, izleyiciler için 5 bin 40 koltuğun satışa çıkarıldığını anlatan Can Kormazoğlu, salonun maliyetinin 32 milyon lira olduğunu kaydetti.

Korkmazoğlu, Dünya Şampiyonası öncesi Ataköy Atletizm Salonu'nunda 18 Şubat'ta Balkan Şampiyonası, 24-26 Şubat tarihlerinde de federasyon deneme yarışlarının yapılacağını kaydetti.

Dünya yıldızları İstanbul'da koşacak
Şampiyonada İstanbullu sporseverler, dünya yıldızlarını izleyecek.

Can Korkmazoğlu, erkeklerde 60 metrede Dwain Chambers, 800 metrede Abubaker Kaki, 3 bin metrede Bernard Lagat, 60 metre engellide Dayron Robles bayanlarda ise 3 bin metrede Meseret Defar, 60 metre engellide Lolo Jones ve pentatlonda Jessica Ennis, sırıkla atlamada Yelena Isinbayeva ve son Dünya Şampiyonası'nda 400 metreyi kazanan Kirani James gibi yıldızların, İstanbul'da koşacağını söyledi.
Toplantıya katılan milli atlet Birsen Engin, hedefinin Avrupa Şampiyonası ve olimpiyatlar olduğunu, salon şampiyonasının kendisi için bir ön sınav olacağını belirterek, ''Ülkemizde yapılacak böyle bir organizasyonda yarışacağım için çok mutluyum. Burada elemeyi geçmek bile çok büyük başarı'' dedi.

Milli atlet Batuhan Buğra Eruygun ise yıllarca televizyondan izlediği büyük atletlerle birlikte yarışacağı için çok mutlu olduğunu kaydederek, ''Hedefim final koşmak. Antrenörüm Çağlar Kahramanoğlu da benim branşımda, rakip olacağız. Benim ağabeyim, ama kulvarda yanımda babam olsa tanımam'' diye konuştu.

Toplantıda milli takımın yeni formaları da tanıtıldı.

Resmi maskotlar ''Tik'' ve ''Tak''
Toplantıda, 14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nın maskotları ''Tik'' ve ''Tak'' da basına tanıtıldı.

Maskotlar için oluşturulan profillerde erkek sokak köpeği olan ''Tik''in, İstanbul'da Taksim Gezi Parkı'nda doğduğu, çok kibar, neşeli, eğlenceli, şakacı, centilmen ve sadık olduğu, dişi sokak kedisi olan ''Tak''ın ise İstanbul'da Bebek Parkı'nda doğduğu, cömert, kibar, maceracı, dürüst, cesur, meraklı ve akıllı olduğu belirtiliyor.Etiketler Atletizm, Mehmet Terzi
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN