Powell İstanbul'da koşacak

Pazartesi 13.02.2012 00:00

Eski dünya rekortmeni Jamaikalı atlet Asafa Powell, İstanbul'da atletizmseverlerin karşısına çıkacak.

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ünlü Jamaikalı atlet Asafa Powell'ın İstanbul'da 9-11 Mart tarihlerinde yapılacak 14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda yarışacağını söyledi.

Mehmet Terzi, menajerinin, Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'na Powell'ın geleceğini söylediğini belirterek, ''Usain Bolt'tan sonra en iyi 100 metreci Asafa Powell, şampiyonaya gelecek. Menajeri geleceğini söyledi. Atletizmseverler onu 50 metreden seyretme fırsatı yakalayacak'' dedi.

''Böyle bir fırsat kaçırılmaz''
Şampiyonanın bilet satışlarının devam ettiğini kaydeden Terzi, ''Dünyanın en iyi atletleri İstanbul'da olacak. Böyle bir fırsat kaçırılmaz. Atletizmseverler bu fırsatı kaçırmasın'' ifadelerini kullandı.

Mehmet Terzi, Türkiye'de de artık spor kültürünün geliştiğini vurgulayarak, ''Dünya Şampiyonası'nda salonun dolacağını düşünüyorum. 3 gün boyunca çekişmeli yarışlar olacak. Atletizmseverler gelip, bu yarışları izlesinler'' şeklinde konuştu.

Bu organizasyonun Türkiye'de atletizme olan ilgiyi de arttıracağına inandığını dile getiren Terzi, ''Bu organizasyonu almamızın bir nedeni de atletizme olan ilgiyi arttırmak. Gençler, birebir üst düzey sporcuları yakından görecek, onları izleme fırsatı yakalayacak'' diye konuştu.

''Avrupa düzeyindeyiz''
Mehmet Terzi, Türk atletizminin şu anda Avrupa düzeyinde olduğunu belirterek, ''Balkanları ve Akdeniz Oyunları seviyesini geçtik, Avrupa düzeyindeyiz. Avrupa'da da iyi bir yerdeyiz'' dedi.

Dünya şampiyonalarında da sporcularının madalya aldığını ifade eden Terzi, şunları söyledi:
''Dünya şampiyonalarına artık daha fazla sporcuyla katılıyoruz, madalyalar alıyoruz. Salon atletizm şampiyonasında daha az branş var, uzun mesafe yarışları yok. Biz genelde uzun mesafelerde madalya alıyoruz. Uzun atlamada da 2009'da Karin Melis Mey, 3. olmuştu. İstanbul'da Mey'in ve geçen yıl Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda 1500 metrede ikinci olan Kemal Koyuncu'nun madalya şansı olabilir. Bu dünya şampiyonası. Atletizmde hızda Jamaika ve ABD önde. Orta ve uzun mesafede Kenya ve Etiyopya var. Yani bizim sporcuların hedefleri final yarışmak. Çıkarsa da madalya çıkarmak.''DİĞER
Etiketler Asafa Powell
Yükleniyor
SON DAKİKA