Nevin Yanıt: "Mutlaka birinci olacağım"

Cuma 17.02.2012 13:57

İstanbul Ataköy Spor Salonu'nda yarın yapılacak Balkan Salon Atletizm Şampiyonası'nda 60 metre engellide Türkiye'yi temsil edecek milli atlet Nevin Yanıt, şampiyonada hedefinin altın madalya olacağını söyledi.

Nevin Yanıt yaptığı açıklamada, yarınki müsabakalarda Türkiye'yi temsil edeceği için gurur duyduğunu belirtti. Geçen ay yapılan Türkiye Şampiyonası'nda koşmamasına ilişkin soruyu Nevin Yanıt, ''Türkiye Şampiyonası ferdi bir yarıştı. Koşmama hakkım vardı. Yurt dışından gelmiştim. Yorgundum. Antrenörüm de koşmamı istemedi, bu nedenle koşmadım. Ancak aynı şartlarda milli takım adına katılacağım bir yarış olsaydı, soğuğu ve sakatlık riskini göze alıp mutlaka koşardım'' dedi.

Yarınki yarışa çok iyi hazırlanmadığını, ancak hedefinin mutlaka altın madalya kazanmak olduğunu belirten Yanıt, sözlerini şöyle sürdürdü:

''2012 yılı için hedefim Londra Olimpiyatları... Dünya Salon Atletizm Şampiyonası ve Balkan Şampiyonası benim için ara hedef. Açıkçası yarınki yarış için tam hazır olduğumu söyleyemem. Ancak hedefim altın madalya kazanmak. Ne derece yapacağımı ben de bilmiyorum, benim için de sürpriz olacak ama düşmezsem ya da diskalifiye olmazsam mutlaka birinci olacağım.''

9-11 Mart'ta gerçekleştirilecek Dünya Salon Atletizm Şampiyonası için yapılan salonda ilk antrenman yapan sporcunun kendisi olduğunu belirten Nevin Yanıt, o günden bu yana salonun çok daha iyi bir duruma geldiğini ifade ederek, ''Dünyadaki diğer salonları da biliyorum. Oralarla da kıyasladığımda rengarenk koltukları, mavi tartan pistiyle burası çok güzel bir salon. Türkiye'de böyle bir salonun olması gurur verici'' dedi.

Etiketler Nevin yanıt
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN