Alper Kulaksız'ın hedefi ilk sekiz

Çarşamba 22.02.2012 14:04

Sivaslı milli atlet Alper Kulaksız, Dünya Salon Atletizm Şampiyonasında uzun atlamada ilk 8'e girerek finale kalmayı hedefliyor.

İstanbul'da milli takım kampında bulunan Kulaksız (20), AA muhabirine yaptığı açıklamada, 9-11 Mart 2012 tarihlerinde İstanbul Ataköy'de yapılacak olan Dünya Salon Atletizm Şampiyonasına en iyi şekilde hazırlandığını söyledi.

İstanbul'da 18 Şubat'tan itibaren kampa girdiklerini ifade eden Kulaksız, ''Hedefim Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek'' dedi.

Milli takım kadrosundaki en genç sporculardan biri olduğunu belirten Kulaksız, Dünya Salon Atletizm Şampiyonasında çok güçlü ve tecrübeli rakiplere karşı mücadele edeceğini belirterek, ''Şampiyonada ilk 8'e girerek finalde mücadele etmek istiyorum. Güçlü rakiplerim arasında finale kalabilmek benim için çok önemli bir başarı olur. Bunu başarabilirsem ne mutlu bana'' diye konuştu.

İstanbul'da 27-29 Ocak tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Salon Atletizm Şampiyonasında birinci olduğunu hatırlatan Kulaksız, Dünya Salon Atletizm Şampiyonasında 7 metre 90 santimetre atladığı takdirde finale kalabileceğine inandığını ifade ederek, bunu başarabilmek için var gücüyle çalışacağını söyledi.

Cumhuriyet Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Beden Eğitimi Öğretmenliği 2. sınıf öğrencisi ve Fenerbahçe'nin lisanslı atleti olan Alper Kulaksız'ın, uzun atlamada Türkiye şampiyonluklarının yanı sıra yurt içi ve yurt dışında yapılan yarışlarda dereceleri bulunuyor.Etiketler Alper Kulaksız
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN