Türkiye Ferdi Kros Şampiyonası başladı

Çarşamba 22.02.2012 12:09

Türkiye Ferdi Kros Şampiyonası ve Milli Takım seçmeleri Adana'da başladı.

Merkez Park koşu parkurunda başlayan ve 6 kategoride gerçekleştirilen yarışlara 44 ilden 312 sporcu katıldı. Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi yaptığı açıklamada, müsabakalarda kategorilerinde ilk 6'ya girecek sporcuların Balkan Kros Şampiyonası'na katılma hakkı kazanacağını söyledi.

Adana'nın atletizm sporunda pilot il olduğunu belirten Terzi, şunları kaydetti:

''Adana, Türkiye'de ilk atletizm kamp eğitim merkezimizin olduğu kent. Bu kentte geçen aylarda 'Uluslararası 2. Adana Kurtuluş Yarı Maratonu ve Halk Koşusu' düzenledik. Valilik ve Büyükşehir Belediyesinin büyük destekleri var. Bundan dolayı emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.''

Terzi, merkez park koşu parkurunun çok iyi olduğunu belirterek, ''Buradaki parkurda Avrupa ve Dünya Kros Şampiyonası da yapılabilir. Bunun çabası içerisine olacağız'' dedi.

Konuşmaların ardından, 2 bin metre yıldız kızlar kategorisi yarışları gerçekleştirildi. Yarışlarda, Elazığ'dan Gülsüm Aydın birinci, Burdur'dan Yasemin Zengin ikinci, Gaziantep'ten Tuğba Karakuş üçüncü oldu.

Dereceye giren sporculara madalyalarını Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi ve Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi verdi. Bu arada koşunun ardından yorulan bazı sporcuların bitiş noktasında yere yatarak dinlendikleri görüldü.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN