"Bu organizasyon çok önemli"

Perşembe 08.03.2012 14:44

İstanbul'da yarın başlayacak 14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye'yi uzun atlamada temsil edecek Güney Afrika asıllı milli sporcu Karin Melis Mey, şampiyonanın Türkiye'deki gençlere ilham vereceğini ve Türkiye'ye olimpiyatların yolunu açacağına inandığını söyledi.

Olimpiyatevi'nde düzenlenen organizasyonun resmi basın toplantısının ikinci bölümünde, sporcular basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Karin Melis Mey, 2 yıllık bir sakatlığın ardından yeniden sahalara döndüğünü dile getirerek, ''Şampiyonada finallere kalıp en iyi sonuçları almaya çalışacağım. İstanbul'da böyle büyük bir şampiyonanın bir parçası olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Bu şampiyona gençlere ilham verecek ve Türkiye'ye olimpiyatların yolunu açacaktır'' dedi.

Mey, ''Türkiye'de düzenleneceği için baskı hissediyor musun?'' şeklindeki soruya, ''Evet, bir baskı var ama bu baskıyı yapan benden başkası değil. Benden başka baskıyı hissettiren yok diyebilirim'' diye konuştu.

Diğer sporcuların görüşleri
Geçen yıl Usain Bolt ile birlikte yılın atleti seçilen Avustralyalı kadın atlet Sally Pearson ilk kez salon şampiyonasına katıldığını kaydederek, ''Daha önce ne zaman salonda koşmayı istesem ya sakatlandım ya da form durumum iyi değildi. Dünyanın en iyileriyle yarışmayı sevdiğim için ve kondisyonuma güvendiğim için bu kez ilk salon yarışmamı koşmayı istedim'' dedi.

Erkekler 60 metre engellide yarışacak Çinli atlet Liu Xiang ise şampiyona öncesinde teknik değiştirdiğini ve ''8 adımdan 7 adıma geçtiğini'' dile getirerek, ''Ümit ediyorum ki iyi bir sonuç alabilirim'' diye konuştu. Liu Xiang, Türkiye'nin ''gizemli bir ülke'' olduğunu ve burada bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Daha önce Dünya Salon Şampiyonalarında kadınlar 3 bin metrede 4 kez altın madalya kazanan Etiyopyalı Meseret Defar da, ''5. kez yarışı kazanmak istiyorum. Beni çok ilgilendiriyor. Kendimi iyi hissediyorum'' diye konuştu.

ABD'li atlet Ashton Eaton, heptatlonda hedefinin yine altın madalya olduğunu ifade ederek, ''Kendimi çok iyi hissediyorum. 24 yaşındayım ve enerji doluyum. Heptatlon benim müsabakam. Hız ve atlamada iyiyim. Tabii ki zor geçecek ama ben gerçekten kendimi iyi hissediyorum'' şeklinde konuştu.

Pentatlonda yarışacak Rus atlet Tatyana Chernova ise ''Daha önce İstanbul'a gelmiştim. Tatil için de buraya geldim. Burası gerçekten çok güzel bir ülke. Şampiyonanın burada yapılması nedeniyle çok mutluyum'' diye konuştu.



Yükleniyor
BİZE ULAŞIN