Web Sürümüne Geç

Aslı Çakır Alptekin finalde

Cuma 09.03.2012 19:36

14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda kadınlar bin 500 metrede Aslı Çakır Alptekin, Türkiye rekoru kırarak finale kaldı.

Ataköy Atletizm Salonu'ndaki müsabakaların ilk gün akşam seansında kadınlar bin 500 metrede ilk tur müsabakaları koşuldu. Serilerini ilk üç sırada tamamlayan ve bunlar dışında en iyi ilk 3 dereceyi elde eden atletlerin finale kalacağı yarışta ikinci seride koşan milli sporcu, ilk 800 metreyi önde geçti. Milli atlet, rakiplerinin atakları üzerine geriye düşmesine karşın, ön sıralardaki rakiplerinden kopmayarak yarışı 4.09.30'luk derecesiyle 5. sırada tamamladı. Yarışta ilk sırayı Faslı Mariem Alaoui Selsouli 4.08.56'lık derecesiyle elde etti.

Yarışı 5. tamamlamasına karşın en iyi ilk üç dereceden birinin sahibi olan Aslı Çakır Alptekin, finale kalmayı başarırken, 4.10.95'lik derecesiyle Ayşen Barak'a ait 11 yıldır kırılamayan Türkiye rekorunu da kırdı. Aslı Çakır Alptekin, genel sıralamada da 5. sırada yer aldı.

Aslı Çakır Alptekin, müsabakanın ardından yaptığı açıklamada, kendisine destek veren seyircilere teşekkür ederken, ''Sizleri mahcup etmekten korkmuştum. Çok mutluyum. Finalde de desteklerinizi ve dualarınızı bekliyorum'' ifadelerini kullandı. Final yarışının taktik mücadelesi şeklinde geçeceğini belirten Alptekin, antrenörüyle iyi bir taktik belirleyip başarılı olmaya çalışacağını söyledi. Kadınlar bin 500 metrede final müsabakası yarın saat 18.00'de koşulacak.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN