Web Sürümüne Geç

  Bir İstanbul Masalı

  Bir İstanbul Masalı
  18 Kasım 2013, Pazartesi Güncelleme: 00:21

  35. Vodafone İstanbul Maratonu büyük coşkuyla koşuldu. Erkeklerde Abraham Kiprotich, kadınlarda Rebessa Kangogo 1. oldu. Sporcularımızdan Elvan Abeylegese 2., Sultan Haydar 3. sırayı aldı

  35.Vodafone İstanbul Maratonu dün büyük heyecanla koşuldu. 42 kilometre 195 metrelik maraton, Boğaziçi Köprüsü gişelerinin yaklaşık 300 metre gerisinden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın verdiği startla başladı. Erkeklerde 2.12.30 ile Kenya asıllı Fransız atlet Abraham Kiprotich birinci olurken, kadınlarda ise Rebecca Kangogo Chesir 2.29.07'lik derecesiyle ilk sırayı aldı. Erkeklerde Türk sporculardan en iyi dereceyi Bekir Karayel, 2.20.27'lik derecesiyle 6. olarak elde etti. Fatih Bilgiç 2.20.47'lik derecesiyle 8., Ercan Muslu da 2.27.45'lik derecesiyle 10. oldu. Karayel, yarışı bitirdikten sonra yere yığıldı. Bir süre yerde yatan Karayel, gelen sedyeyi kabul etmeyerek ayağa kalktı. Kadınlarda ise maraton yarışında ilk üç sırada iki Türk sporcu yer alırken, maratonu ilk kez koşan Türk atletlerden Elvan Abeylegesse 2.29.30'luk derecesiyle ikinci, Sultan Haydar da 2.29.40'lık derecesiyle üçüncü oldu. Ayrıca Ümmü Kiraz 2.34.32 ile 6., Nilay Esen 2.43.42'lik derecesiyle
  9., Lütfiye Kaya da 3.02.59 ile 10. sırada yarışı tamamladı.

  ELVAN: ÇOK MUTLUYUM
  35. Vodafone İstanbul Maratonu'nda kadınlarda ikinci olan Elvan Abeylegesse, iyi bir derece elde ettiğini söyledi. Çok mutlu olduğunu söyleyen Elvan, "Çok çalıştım. İyi bir yarış çıkardım" dedi.

  BİRİNCİYE 50 BİN DOLAR

  Maraton'da ilk sırada yer alan sporcular 50'şer bin, ikinciler 25'er bin, üçüncüler 15'er bin dolar kazandı. Tekerlekli sandalyede 1. olan sporcular 5'er bin, 2.'ler 3'er bin ve 3.'ler 2'şer bin dolar ödül aldı.

  İLK ÜÇ SIRA BİZDE
  10 kilometre koşusunda üç sporcumuz Selcen Kanyılmaz birinci, Nurten Aktaş ikinci, Esin Bahar Dölek üçüncü oldu. Erkeklerde ise Sinan Tatlı 3. sırayı aldı. Tekerlekli sandalye yarışında İse Hamide Kurt birinci olurken, Zübeyde Süpürgeci ikinciliği ve Maşide Cesur da üçüncülüğü elde etti

  ÇOK BÜYÜK BİR KATILIM YAŞANDI
  35. Vodafone İstanbul Maratonu kapsamında düzenlenen halk yürüyüşü, büyük bir katılımla gerçekleşti. Anadolu yakasında, Altunizade Köprüsü altında startı verilen etkinliğe yaklaşık 200 bin kişi katıldı. Katılımcılar, startın ardından Boğaziçi Köprüsü'nü geçip, Barbaros Bulvarı üzerinden Beşiktaş'a inip, sahil yolunu izleyerek Dolmabahçe'deki bitiş noktasına kadar yürüdü. Start öncesi katılımcılara yönelik bir konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, "Halkın her katmanından 7'den 70'e herkes burada, beraberiz. Bir yürek olduk, Avrupa'ya, geleceğe, diğer kıtaya geçiyoruz" şeklinde konuştu.

  SALLANTILAR KORKUTTU!

  Kalabalığın yoğun olduğu sırada köprü zaman zaman hafif şekilde sallandı. Rezonans riskine karşı alınan önlemlere rağmen sallantılar dikkati çekti.

  ERTEKİN: EN İYİ MARATON

  İBB Spor AŞ Genel Müdürü Alpaslan Ertekin katılımın çok olmasıyla büyük mutluluk yaşadı. Ertekin, "Biz yenisini yapana kadar en iyisi bu" dedi. Köprü girişindeki uyarılara aldırmadan fotoğraf için duran katılımcılar köprüde tehlike yarattı.

  VODAFONE İLK 7'NİN PEŞİNDE
  Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt, maratona bu yıl da adlarını vermenin gururu ve heyecanını yaşadıklarını söyledi. Vodafone İstanbul Maratonu'nu dünyanın en büyük 7 maratonundan biri yapmayı hedeflediklerini belirten Öğüt, "İstanbul markasını yükselteceğiz" dedi..

  YILMAZ ŞENOL

  Etiketler Spor, Türkiye, Beşiktaş
  Yükleniyor