Web Sürümüne Geç

35 kuruş bile vermedik

35 kuruş bile vermedik
Cumartesi 16.01.2016

Dünya Anti Doping Ajansı (WADA) raporunda rüşvetle suçlanan milli atletin eşi iddiaları yalanladı; "Bizden 350 bin euro rüşvet istediler. Biz 35 kuruş dahi vermedik" dedi

Atletizm dünyası WADA'nın Aslı Çakır Alptekin için şok iddiasıyla sarsıldı. İddialar üzerine eşi ve antrenörü İhsan Alptekin, FOTOMAÇ'a konuştu, suçlamaları sert bir dille yalanladı. IAAF'tan kendilerinin arandığını, görüşmek istediklerini bu nedenle İstanbul'da bu görüşmenin yapıldığını ifade eden İhsan Alptekin şunları söyledi:

Telefonla randevu istediler
"IAAF'TAN
beni aradılar. Dopingle ilgili görüşmek istediler. Biz de zaten doping almadığımızı her yerde dile getirdik. İstanbul'a gelen kişi eski IAAF Başkanı Lamine Diack'ın -o zaman görevdeydi- oğlu Papa Massata Diack'tı. Bizimle bir otelde pazarlık yaptı. Doping işini örteceğini söyledi. 350 bin euro rüşvet istedi. Biz hemen karşı çıktık. 350 bin euro değil, 35 kuruş bile vermedik. Çünkü biz doping yapmadık."

Wada düzeltecek
"WADA'NIN
raporunda bizi suçlamalarını anlayamadık. WADA'nın yaptığı açıklamada bizi rüşvetle suçlamasını düzelteceğine yürekten inanıyoruz. Çünkü bizim bu konuda görüşümüzü almadan açıklaması çok yanlış bir şey. Bu konuda gerekli girişimlerde de bulunacağız."

Federasyondan kimse yoktu
"Papa
Massata Diack ile İstanbul'da yaptığımız görüşmede Atletizm Federasyonu yetkililerinden kimse yoktu. Bu konuda yazılan ve çizilenler de doğru değil. Görüşmeyi biz yaptık. Federasyonumuz bu konuda yıpratılmaya çalışılıyor. Şunu da belirtmek isterim ki; bazı konularda yargısız infazlar yapılıyor. Bunlar Türk sporuna fayda getirmez, zarar verir."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN