1 günde 5 madalya

1 günde 5 madalya
Cumartesi 09.07.2016

Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda dün 2 altın ve 3 gümüş madalya alan millilerimiz göğsümüzü kabarttı

Holllanda'da devam eden Avrupa Atletizm Şampiyonası'na Türkiye damga vurdu. Organizasyonun üçüncü gününde erkekler 400 metre engelli finalinde, milli atlet Yasmani Copello Escobar, finalde elde ettiği 48.98'lik derecesiyle yarışı birinci sırada tamamlayarak altın madalya kazandı. Erkekler 200 metre finalinde ise birinci olan Hollandalı atlet Churandy'nin diskalifiye edilmesiyle üçüncü olan milli sporcu Ramil Guliyev, ikinci sıraya yükseldi ve gümüş madalya elde etti.

10 bin'de duble yaptık
Erkekler 10 bin metre finalinde Polat Kemboi Arıkan (altın) ve Ali Kaya (gümüş) baştan sona önde koştukları yarışta ilk 2 sırayı elde etti. 3 bin metre su engellide Aras Kaya ikinci olup gümüşü kaptı. Türkiye, toplam madalya sayısını 8'e yükseltip zirveye çıktı
CUMHURBAŞKANI

ERDOĞAN'DAN TEBRİK MESAJI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Şampiyonası'nda ülkemize gurur yaşatan sporcuları tebrik etti. Altın madalya alan Yasmani Copello Escobar ve Polat Kemboi Arıkan ile gümüş madalya kazanan Ali Kaya, Ramil Guliyev ve Aras Kaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kutlandı.
Etiketler Türkiye
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN