Web Sürümüne Geç

  Darısı Olimpiyatlar’a

  Darısı Olimpiyatlar’a
  14 Temmuz 2016, Perşembe

  Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda madalya kazanan atletleri kabul eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Gelecek ay Brezilya’da da aynı başarının bir benzerini göreceğimizi ümit ediyorum” dedi

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Amsterdam'daki Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye atletizm tarihinin en büyük başarısını ortaya koyarak 4 altın, 5 gümüş, 3 bronz kazanan milli sporcuları kabul edip, başarılarından dolayı teşekkür etti. Kılıç, "49 sporcuyla bugüne kadar en yüksek sayıyla katıldığımız Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda 11 branşta 12 madalya kazandık. Önümüzdeki ay Rio Olimpiyat Oyunları'nda da aynı başarının bir benzerini göreceğimizi ümit ediyorum" dedi.

  Cumhurbaşkanımız'ın eseri
  Bakan Kılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sporda dev adımlar atılmasına yaptığı katkıya vurgu yaparak, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın belediye başkanlığından itibaren spora ne kadar destek verdiğini ve tesisler konusunda da ne kadar büyük bir yatırım hamlesini gerçekleştirdiği bilinmektedir" diye konuştu.
  Etiketler Spor, Türkiye
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN