Web Sürümüne Geç

  Maraton heyecanı

  Maraton heyecanı
  29 Nisan 2017, Cumartesi

  Binlerce sporcunun katılımıyla Tarihi Yarımada’da gerçekleşecek yarışa ilgi çok büyük. Bu sene kronometre sistemi de ilk kez yarışlarda denenecek

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor İstanbul tarafından Vodafone'un isim sponsorluğunda düzenlenecek Vodafone 12'nci İstanbul Yarı Maratonu yarın koşulacak. Dünyanın en iyi 10 yarı maratonu arasına giren ve bu yıl itibariyle 'Altın Kategori'de koşulacak olan Vodafone 12'nci İstanbul Yarı Maratonu, binlerce sporcunun katılımıyla Tarihi Yarımada'da gerçekleşecek. Yarışa ilginin çok büyük olduğu belirtiliyor.

  TÜRKİYE'DE İLK KEZ
  Dünyanın en düz ve hızlı parkurlarından birine sahip olan Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, Türkiye'de ilk kez uygulanacak kronometre sistemi ile her koşucuya en iyi derecesini yapma imkanı sunacak. Buna göre, her kilometrede bir kilometre taşı yer alırken, atletlerin önünde giden araçta hedef kronometre ve normal kronometre olacak. Yarı maratonda ayrıca, daha önce dünya rekoru tecrübesi bulunan normal tavşan atletler de elit atletlere tempo verecek.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN