Vodafone İstanbul Yarı Maratonu'nda iki rekor

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu'nda iki rekor
Pazartesi 09.04.2018

13. kez düzenlenen Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nu erkeklerde Walelegn, kadınlarda Yeshaneh kazandı. 2 rekor yarışa renk kattı

İstanbul'un eşsiz manzarasında dün Vodafone İstanbul Yarı Maratonu koşuldu. 13. kez düzenlenen organizasyonda atletler Yenikapı Miting Alanı önünden start aldı ve parkuru yine aynı noktada tamamladılar. Erkeklerde 59 dakika 50 saniyelik zamanıyla Etiyopyalı Amdework Walelegn 1. oldu. Aynı ülkeden Asefa Tefera 1.00.07 ile ikinciliği elde etti. Milli atletimiz Kaan Kigen Özbilen ise yarışı 3. bitirdi. Erkeklerde ipi ilk göğüsleyen isim olan Walelegn 59.50'lik derecesiyle 1.06.19'luk parkur rekorunu kırdı. Kaan Özbilen de 1.00.08'lik derecesiyle yeni Türkiye rekoruna imza attı. Ali Kaya'ya ait rekoru 8 saniye ile geliştirdi. Kadınlarda Etiyopyalı Ababel Yeshaneh 1 saat, 6 dakika, 22 saniyelik derecesiyle 1. oldu. Vatandaşı Roza Dereje, 1.00.07 ile ikinci, Kenyalı Chemtai Kipyokei 1.07.55 ile üçüncü oldu.

ÇOK KEYİFLİ GÖRÜNTÜLER
İstanbul'daki maratonlardaki güzel görüntüler dün de yaşandı. Bebek arabasıyla yarışa katılan çift parkurun en gözde isimleri oldular. Vodafone İcra Kurulu Başkanı Engin Aksoy "İstanbul'un marka değerini ve ülkemizdeki spor sevgisini önemsiyoruz" diye konuştu.

WALELEGN: MUTLUYUM
Erkeklerde yarı maratonu kazanan Amdework Walelegn şunları söyledi: "Burada yarışmak harika. İstanbul çok güzel bir şehir. Havanın sıcak olmaması da biz yarışçılar için güzel bir atmosfer oluşturdu. Keyifli bir yarış oldu. Rekor kazandığım için mutluyum. Yeniden geleceğim"
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN