Web Sürümüne Geç

Ramil Guliyev: "Türkiye benim evim"

Ramil Guliyev: "Türkiye benim evim"
Salı 10.04.2018

Azeri asıllı Dünya Şampiyonu milli atletimiz Ramil Guliyev, dün birçok konu hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Azeri asıllı Dünya Şampiyonu milli atletimiz Ramil Guliyev, dün birçok konu hakkında önemli açıklamalar yaptı. 200 metrede dünyanın en hızlı adamı ünvanını elinde tutan Ramil, sözlerine çalışma şartlarıyla başladı. Tesislerden memnun olduğunu belirten 28 yaşındaki sporcu, "Ben hep Türkiye'de hazırlık sezonu geçiriyorum, başka yere gitmiyorum. Bazen hava değişikliği için yurt dışı kamplarına gidiyorum. Bana, 'Sen Türkiye'de çalışırsan başarıyı yakalayamazsın çünkü ABD'de idman yapmalısın' demişlerdi. Ben de 'hayır' demiştim. Aynı programla devam ediyoruz ve Türkiye'de hazırlanıyoruz" ifadelerini kullandı.

İKİ ÜLKE, TEK MİLLETİZ
Türkiye'de hiçbir olumsuzlukla karşılaşmadığını kaydeden Ramil, "Azerbaycan ile Türkiye vatandaşları tek millet. Türkiye de beni kabullendi. Türkiye'yi evim olarak görüyorum. Azerbaycan'da büyüdüm ama Türk Bayrağı'nı taşımak farklı hissiyat. O bayrak direğe çıktığında farklı hissediyorsun. Stadyumdakileri sen ayağa kaldırıyorsun. Başka ülkelerden gelerek Türk Milli Takımı'na giren sporcular, yarışıyor ve gidiyorlar. Ben ise evimdeyim. Ben buradan başka bir yere gidemem" açıklamasında bulundu.

TESİSLERLER İYİ OLUNCA BAŞARI DA GELİYOR
Destek gelince derece yapıyorsun" diyen Ramil Guliyev, sözlerini şöyle tamamladı: Türkiye'de başarı hemen destek görüyor. Güzel tesisler ve antrenman yapacak yerler var. Daha iyileri yapılınca başarı da artıyor. Bu sene Avrupa Şampiyonası'nda da altın madalya kazanmayı hedefliyorum. Avrupa Şampiyonası'ndan önce farklı organizasyonlarda piste çıkacağım ve nerede, ne eksikler var, hepsini göreceğiz.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN