Web Sürümüne Geç

  Sonbahar yarış sezonu Adana'da

  Sonbahar yarış sezonu Adana'da
  03 Eylül 2012, Pazartesi Güncelleme: 12:40

  Türkiye Jokey Kulubü'nün (TJK) sonbahar yarış sezonu, Adana Yeşiloba Hipodromu'nda 4 Eylül'de, Diyarbakır Hipodromu'nda ise 6 Eylül'de başlayacak.

  TJK'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Adana yarış sezonu, Yeşiloba Hipodromu'nda 4 Eylül Salı günü koşulacak yarışlarla başlayacak.

  34 yarış günü olarak planlanan Adana sezonunda yarışlar eylül ve ekim ayında salı günleri, kasım ve aralık aylarında da salı, çarşamba ve cumartesi günleri olmak üzere haftanın 3 günü yapılacak.

  29 Aralık Çarşamba günü sona erecek sonbahar yarış sezonunda, 116'sı İngiliz ve 88'i Arap atlarına ait olmak üzere, toplam 204 koşu yer alıyor. Adana sezonunun ilk gününde KV-8 Yeşiloba ve Taşköprü koşuları düzenlenecek.

  Diyarbakır yarış sezonu ise 6 Eylül Salı günü koşulacak yarışlarla başlayacak. 16 yarış günü olarak planlanan Diyarbakır sezonunda yarışlar eylül, ekim, kasım ve aralık aylarında perşembe günleri olmak üzere haftada 1 gün yapılacak.

  27 Aralık Perşembe günü sona erecek sonbahar yarış sezonunda, 55'i İngiliz ve 57'si Arap atlarına ait, toplam 112 koşu yer alıyor.

  Diyarbakır sezonunun açılış gününde, 4 ve yukarı Arap atlarına mahsus KV-8 Vali Koşusu bin 800 metre kum pistte düzenlenecek. Adana ve Diyarbakır hipodromlarında yeni yarış sezonlarının başlayacak olması nedeniyle yurt içi yarış günleri 4 Eylül tarihinden itibaren değişiyor.
  Yükleniyor