Gazi'ye 'Renk' kattı

Gazi'ye 'Renk' kattı
Pazartesi 29.06.2015

89. Gazi Koşusu'nda zafere Kundakçı'nın sahibi olduğu renk ulaştı. Ahmet Çelik'in bindiği safkan, sahibine 2 milyon 500 bin TL kazandırdı

AT yarışçılığımızın 'Derbi'si Gazi Koşusu'nu Ahmet Çelik'in bindiği Renk isimli İngiliz safkanı ile kazandı. Gülçin Kundakçı'nın sahibi olduğu safkan 2 bin 400 metreyi 2.30.82 ile önde bitirdi. Yarışta Selim Kaya ile Tatvan İncisi ikinci, Güngör Baba ile start alan Gökhan Kocakaya üçüncü ve Halis Karataş ile start alan Oğlum Berat da koşuyu dördüncü olarak tamamladı. 89. GAZİ Koşusu'nda bu yıl yarış ikramiyesi, yetiştiricilik primi ve kaydiye ücretleriyle birlikte toplam 3 milyon 479 bin TL ikramiye dağıtıldı. Yarışı ikincilikle tamamlayan Tatvan İncisi 540 bin TL, koşuda üçüncü olan Güngör Baba 270 bin TL, yarışı dördüncülükle tamamlayan Oğlum Berat da 135 bin TL ödülün sahibi oldular. 89. GAZİ Koşusu'nda kazanan safkanın sahibi Gülçin Kundakçı'ya kupasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerine Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga verdi. Kundakçı yaptığı açıklamada, "Çok mutluyum. Gazi Koşusu ve Gazi Kupası herkese nasip olmuyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Ali Rıza Bey'de Mouheeb
ALİ Rıza Bey Koşusu'nda bu koşuya Bulgaristan mahalli koşularında hazırlanarak buraya gelen Mouhebb isimli safkanı jokeyi Selim Kaya ile son metrelerde yaptığı etkili sprinti ile kazanmayı başardı. Safkanın sahibi Remazan Kaya, "Bu koşuya 2007 yılından beri hazırlanıyoruz. Kazandığımız
için çok mutluyum" diye konuştu.

Cankardeşler İstiklal'de
İSTİKLAL Koşusu'na katılan 13 safkan kıyasıya bir birincilik mücadelesi verdiler. Rakiplerini son düzlükte sürklase eden Cankardeşler bu önemli koşuda birinciliğe uzanmayı başardı. Jokeyi Selim Kaya, "Cankardeşler güzel bir at. Türkiye'nin yetiştirdiği şampiyonlardan bir tanesi. Kendisine yakışanı yaptı" dedi.

Nene Hatun Koşusu Bici Bici'nin oldu
GÜNÜN bir başka önemli koşusu olan Nene Hatun Koşusu'nu son düzlükte yaptığı başarılı sprinti ile koşuyu lehine çevirmeyi başaran Bici Bici'nin oldu. Koşu sonrası açıklama yapan jokeyi Özcan Yıldırım, "Atımız son yarışında iç kanama geçirdiği için kötü koşmuştu. Ancak atımız yapılan tedaviye olumlu sonuç verdi ve bu kez çok farklı koştuk, kazandık" dedi.

Zübeyde Hanım Elevato'nun
ZÜBEYDE Hanım Koşusu'nu Gökhan Kocakaya ile start alan Elevato isimli safkan kazanmayı başardı. Koşudan sonra Gökhan Kocakaya yaptığı açıklamada, "Kısrağımız bu atlarla hep iyi koşuyor. Ama bugün de iyi günündeydi. Yarışın gidişatı ve yerinde müdahalelerle birinciliğe uzandık" dedi.

Arjantin Koşusu'nda son söz Cihanım'ın
Gazi Festivali'nin ilk gününde Arjantin Jokey Kulübü adına düzenlenen koşunun son metreleri adeta nefes kesen bir birincilik mücadelesine sahne oldu. 4 safkanın potoda buluştuğu koşuyu kazanan isim ise Sabri Bektaş'ın, jokey Gökhan Kocakaya ile start alan Cihanım isimli safkanı oldu.Safkan bu galibiyetle birlikte 40. startında 8. galibiyetini elde etti.

Bayanlarda Magic Slipper
KADIN Binici Dostluk Kupası Koşusu'nda Magic Slipper güçlü rakibi Aten'i geçerek burun farkıyla birinciliğe uzandı. 1600 metre çim pistte koşulan koşuda zafer bu koşuda eküri koşan Magic Slipper ile start alan ve yurtdışından gelen Zoe Pfel'in oldu. Koşuda ikincilik ise yine yurt dışından gelen ve Aten ile start alan Mare Artu'nun oldu. Green Bell üçüncü olurken, tabelanın son sırasını ise King Lachyn aldı.

Anafartalar'da Maktayman
GÜNÜN son ayağına denk gelen Anafartalar Koşusu'nda zafer Gökhan Gökçe ile start alan Maktayman'ın oldu. Koşuda ikinciliği eküri olarak bu koşuya katılan Tamga kazandı. Koşuyu kazanan Maktayman'ın jokeyi Gökhan Gökçe, "Güzel bir koşu oldu. Yarışı eküri olarak bitirdik. Atım tempo yarışlarını sevdiği için arkadan gelen safkanlara iyi direndik ve kazanmayı başardık" dedi.

Recep GİRGİN
Etiketler Türkiye
DİĞER
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN