Milli Takım'a son aday Hughes

Salı 05.01.2010 15:44

İngiliz Daily Mirror gazetesi, Türk Milli Takımı'nın teknik direktörlüğü için Mark Hughes'a teklif götürüldüğünü iddia etti.

Gazete, Futbol Federasyonu yöneticilerinin bir süre önce Manchester City'deki görevinden alınan Mark Hughes'u yeni teknik direktör adayları listesinin en başına koyduğunu ileri sürerek, ''Mark Hughes, Türk Milli Takımı'nın teknik direktörlüğü için teklif aldı'' ifadesini kullandı.

Gazete ayrıca, ''Futbol Federasyonu'nun konuyla ilgili Hughes'un ağzını aramak için hamle yaptığının ve Blackburn Rovers'ın eski orta saha oyuncusu Tugay ile bir ekip oluşturmak istediğinin anlaşıldığını'' yazdı.

Eski milli futbolcu Tugay Kerimoğlu'nun, Mark Hughes'un Manchester City'deki antrenör ekibinin bir üyesi olduğunu anımsatan gazete, Tugay için ''hala bir milli kahraman olarak görülüyor'' değerlendirmesinde bulundu.

Gazete, Hughes'un geçen ay görevinden alınması ve yerine İtalyan Roberto Mancini'nin getirilmesinin ardından Tugay'ın da Manchester City'den ayrıldığını belirtti.

Galli teknik adamın Manchester City'den 3 milyon sterlinlik tazminat beklediğini ifade eden Daily Mirror, Hughes'un görevinden alınmasından sonra yaşadığı hayal kırıklığının ardından şimdi teknik direktörlük kariyerinde bir sonraki hamleyi değerlendirdiğini yazdı.

Futbol Federasyonu yetkililerinin Fatih Terim'in yerini dolduracak yeni bir yabancı teknik direktör bulmak konusunda kararlı olduğunu vurgulayan İngiliz gazetesi, şu ifadeleri kullandı:

''Luiz Felipe Scolari, Giovanni Trapattoni and Guus Hiddink'in aklını çelmek için yapılan teşebbüsler başarısız oldu. Uluslararası platformda yöneticilik yapması ve Tugay'ın kampında olması nedeniyle teklif Hughes'un ilgisini çeker.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN