Onur W.Bremen'le sözleşme imzaladı

Cuma 15.01.2010 15:18

Almanya 1. Futbol Ligi takımlarından Werder Bremen, kendi alt yapısından yetiştirdiği Onur Ayık ile 30 Haziran 2012 tarihine kadar profesyonel sözleşme imzaladı.

Kreisliga takımlarından SV Viktoria Rezhem'den 2004 yılında Werder Bremen'e gelen Onur Ayık hakkında kulüp menajeri Klaus Allofs, ''Onur bizim tüm alt takımlarımızda, A gençlerde de mücadelesini başarıyla sürdüren bir gençtir. Oynadığı 3. Lig'de de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Biz kendisini daha iyi geliştirmesi için bir imkan sunduk'' dedi.

Werder Bremen Teknik Direktörü Thomas Schaaf da, Ayık hakkında övgü ile söz ederek, ''Genç ve bizim oyun felsefemize uyan çok yetenekli bir sporcu olan Onur, daha bir önceki sezonda kendisini göstermesini bilmişti'' diye konuştu.

Türkiye 19 Yaş Altı Milli Takımı'nda da başarılarıyla dikkati çeken Onur ise, bu sözleşmeyi 28 Ocak'ta kutlayacağı doğum günü öncesinde kendisine verilmiş bir hediye gibi gördüğünü belirterek, ''Elbette çok gururluyum. Bu günü 5 yıldır hayal ediyordum. Dubai'deki kampta A takımla nasıl oynayabileceğim yönünde izlenimim olmuştu. Takım beni çok iyi karşıladı. Ben de takıma layık olmak için kendimi daha da geliştireceğim'' dedi.

Bir süre daha 3. Lig'de oynamaya devam edecek olan Ayık, takımıyla birlikte yarın İspanya'ya kampa gidecek.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN