THY Nou Camp'ta

Pazar 17.01.2010 11:25

Dünyanın tek sezonda 6 kupa kazanan tek takımı Barcelona, La Liga'da kendi evinde ağırladığı Sevilla'yı 4 golle geçti.

Nou Camp Stadı'nda oynanan maçta golleri, Escuda(kendi kalesine),Pedro ve Messi(2)attı. Gollü gecenin Nou Camp'te tek kazananı Barcelona olmadı. İspanyol devi Barcelona ile 3 yıllık "resmi sponsorluk anlaşması"na imza atmaya hazırlanan, Avrupa'nın en genç filosuna sahip olan Türk Hava Yolları (THY) da gecenin galibi oldu.

İŞTE BARCELONA'YI TAŞIYACAK THY UÇAĞI

Barcelonalı ve Sevillalı futbolcular, üzerinde THY'nin logosu bulunan sembolik bir kapıdan geçerek yeşil sahaya çıktı. Sembolik kapı, maçın başlama vuruşundan önce sahadan kaldırıldı. Başlangıç vuruşundan hemen sonra bu kez skorboardda THY'nin logosu görüldü. THY logosu 90 dakika boyunca skorboardda kaldı.

THY'nin dünyaya açılması için hazırlanan ve Hollywood film yıldızı Kevin Costner'ın oynadığı reklam filmi de skorboardda gösterildi. Nou Camp'i dolduran seyirciler reklam filmini ilgiyle izledi. THY'nin tanıtım kampanyası bununla sınırlı kalmadı. Maç boyunca, belirli aralıklarla saha içi reklam panolarından THY'nin tanıtımı yapıldı.

Devre arasında THY, seyirclere bir sürpriz hazırladı. Saha içinde yapılan çekilişle, Nou Camp'ta maçı izleyen 5 kişi, gidiş dönüş Barcelona-İstanbul bileti kazandı.

SPONSORLUK ANLAŞMASI YARIN

THY ile Barcelona arasındaki "resmi sponsorluk anlaşması" Nou Camp Stadı'nda yarın imzalanacak. İmza törenine her iki kurumun yetkilileri ile, Barcelona takımı teknik direktörü Josep Guardiola'nın izin vereceği futbolcular katılacak. Türkiye'den 20, 15 yabancı ülkeden 45 gazeteci de törene tanıklık edecek.
THY, Barcelona'ya resmi sponsorluk için yıllığı 3 milyon avrodan 3 yıl için 9 milyon avro ödeyecek. Ancak şirket, her charter (tarifesiz) uçuşun ücretini kulüpten alacak. Dolayısı ile 9 milyon avro'nun bir kısmı şirkete geri dönecek.

Barcelona'nın, La Caixa Bankası ve Estrella Damm-Bira markası ile Nike ve Audi olmak üzere 4 resmi ana sponsoru daha bulunuyor. İmzadan sonra THY, Barcelona'ya İspanya dışından resmi sponsor olan üçüncü şirket olacak.

DÜNYANIN GELMİŞ GEÇMİŞ EN SEKSİ SPORCULARI
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN