"Hayallerim yıkıldı, tehlikedeyim"

Perşembe 21.01.2010 20:22
Yunanistan Birinci Futbol Ligi takımlarından Olympiakos'un eski teknik direktörü Zico, Yunanistan'da kaldığı sürece, hayallerinin kırıldığını, inancını kaybettiğini ve tehlikede olduğunu söyledi.

Yunan basın-yayın organları, Zico'nun internet sitesinde de yer alan açıklamalarına yer verdikleri haberlerinde, teknik direktörün ''yaralayıcı'' olarak nitelendirdiği Yunanistan tecrübesine değindiler.

Brezilyalı teknik adamın, Olimpiyakos'daki görevi sonrasında kariyerine nokta koymayı dahi düşündüğü belirtilen haberlerde, Zico'nun Yunan sahalarındaki şiddetten şikayetçi olmak üzere FIFA ve UEFA'ya dahi başvurmayı düşündüğü vurgulandı.

Zico'nun Olimpiyakos ile Kavala takımları arasında oynanan ve şiddet görüntülerine sahne olan karşılaşmaya da atıfta bulunduğu belirtilen haberlerde, Teknik direktörün, ''Böyle bir durumla karşı karşıya kalacağımı hayal bile etmezdim. Karşılama öncesinde vandallar saha ve tribünlerdeki herşeye zarar verdiler. Polise ve diğer taraftarlara saldırdılar. Soyunma odasına kilitlendik. Gürültüyü duyuyor daha kötüsünden korkuyorduk. Her oyuncu bir hedef teşkil ediyordu. Ben şanslıydım, bir oyuncu başından darbe aldı'' ifadesine de yer verildi.
Zico'nun basın toplantısına 10 kişiden oluşan güvenlik ekibi ile gittiğini, deplasmanda oynanan karşılaşmadan sonra kafilenin şehir dışına eskordla çıktığını da söylediği belirtilen haberlerde, eski teknik direktörün, ''Tüm bunları işten çıkartıldığım için söylemiyorum'' dediğine de dikkat çekildi.
Zico, Yunan ekibinde Eylül ayında göreve gelmiş, geçtiğimiz Salı günü de yollarını ayırmıştı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN