İnter'e ceza yağdı

Salı 23.02.2010 13:12

İtalya'da Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Serie A lideri FC İnter'e ceza yağdırdı.

Disiplin kurulu, FC İnter'in teknik direktörü Jose Mourinho'ya, İtalya Birinci Futbol Ligi'nde (Serie A) cumartesi günü Sampdoria'ya karşı oynadıkları maç sırasında hakemlere yönelik protestoları nedeniyle, 3 maç ceza verdi. Kurul, Portekizli çalıştırıcıya 40 bin Avro da para cezası kesti.
İnter-Sampdoria maçı sırasında devre arasında San Siro tünelinde Pozzi'ye yumrukla saldırı girişiminde bulanan Esteban Cambiasso ve karşılaşmanın 35'inci dakikada oyundan çıktığı sırada orta hakeme küfreden Sulley Muntari de, ikişer maç yeşil sahalardan men cezasına çarptırıldılar.
Siyah-mavili savunma oyuncularından Walter Samuel ve Ivan Cordoba da Sampdoria maçında kırmızı kart görerek oyun dışında kaldıkları için birer maç cezalı olacaklar.

CRİSTİANO RONALDO'NUN HİKAYESİ

MESSİ'NİN HİKAYESİ

Disiplin kurulu, İnterli yöneticilerden Gabriele Oriali'ye de 8 Mart'a kadar görevden uzaklaştırma, 10 bin Avro da para cezası kesti.
Kurul, seyircilerin taşkınlıkları nedeniyle siyah-mavili kulübe de ayrıca para cezası verdi. İnter kulübü, taraftarların sahaya fırlattığı patlayıcı maddeler, hakeme fırlatılan pet şişe, federasyon ve hakemleri hedef alan küfürlü pankartlar nedeniyle 25 bin Avro para cezası ödeyecek.
FC İnter'e, maçın ikinci yarısının başlamasında sebepsiz yere 5 dakikalık gecikmeye yol açma nedeniyle de 5 bin Avro para cezası kesildi.

İNTER CEZALARA İTİRAZ EDECEK
FC İnter, teknik direktör Mourinho ile oyunculardan Cambiasso ve Muntari'ye verilen cezaları Tahkim Kurulu nezdinde temyiz edeceğini açıkladı.
Lider İnter, Serie A'da 25. hafta karşılaşmalarında Sampdoria'yı konuk ettiği maçta, iki oyuncusunun kırmızı kart görmesi nedeniyle, 50 dakika boyunca 9 kişi oynamak zorunda kalmıştı. Gerilimli bir atmosferde oynanan karşılaşma, golsüz eşitlikle sonuçlanmıştı.
Disiplin kurulu tarafından kaleme alınan karar metninde, Portekizli çalıştırıcının cumartesi gecesi oynanan maçın 35. ve 55. dakikalarında, tribünlerdeki seyircilere ve kameralara dönerek bileklerini çapraz tutup kelepçeyi ima eden jestler yapmasının ''hakaret'' ve ''tehdit'' biçiminde yorumlanmış olması dikkati çekti.
Mourinho, disiplin kurulunun verdiği cezaların ardından yaptığı açıklamada, kendisinin yanlış anlaşılmış olduğunu savundu.
Mourinho'nun konuya ilişkin değerlendirmesini, sözcüsü Eladio Parames aracılığıyla açıklaması da dikkati çekti.
Sözcü Parames, Portekizli çalıştırıcının yanlış anlaşıldığını ileri sürerek, ''Onun yaptığı hareketin hakemlere yönelik herhangi bir boyutu yoktu. Kesinlikle yanlış anlaşıldı. O jest bambaşka bir mesaj içeriyordu. O hareketle, (Beni alıp götürebilirsiniz, isterseniz kelepçeleyebilirsiniz, ama benim takımım çok güçlü olduğu için dokuz kişi olsak da yine maçı alacaktır) demek istemişti'' diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN