Mesut'un hayali

Çarşamba 03.03.2010 13:44

Almanya Birinci Futbol Ligi takımlarından Werder Bremen'de forma giyen Alman Milli Takımının Türk kökenli oyuncu Mesut Özil, hayalinin 2010 Dünya Kupası'nın yapılacağı Güney Afrika'da Dünya Şampiyonluğunu yaşamak olduğunu söyledi.

Mesut, Die Welt gazetesinde yayınlanan röportajında, Alman Milli Takımının Dünya Kupası için iyi bir yolda olduğunu belirterek, ''İyi bir potansiyelimiz var. Rakiplerimiz iyi bir turnuva takımı olduğumuzu biliyor. İyi bir turnuva oynayacağımızı umuyorum. Hayalim Güney Afrika'da Dünya Şampiyonluğunu yaşamak'' dedi.

''Alman Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw'ün Dünya Kupası için oyuncu açısından büyük seçenekleri var, ancak 23 kişi götürebiliyor. Kendi şansınızı nasıl görüyorsunuz'' şeklindeki soruya karşılık da Mesut, kendisinin bu 23 oyuncu arasında olmasını ümit ettiğini belirterek, ''Rekabet büyük olduğu için çok çalışmam lazım. Kadroda kesinlikle yer alacağım konusunda kendimi güvende hissetmem için bir neden yok'' diye konuştu.

Mesut, Dünya Kupası'nda Arjantin, Brezilya, İngiltere, İspanya ve Almanya'yı favori olarak gösterdi.
Almanya'nın efsane futbolcuları Franz Beckenbauer ve Günter Netzer'in kendisini övdüklerinin hatırlatılması üzerine de Mesut, Beckenbauer gibi birisinin kendisi hakkında değerlendirme yapmasından dolayı gurur duyduğunu, ancak bunun sadece o an için güzel olduğunu belirterek, ''Futbol hızlı gelişen bir alan. Bugün iyisin, yarın değil. Bunu hissettim'' dedi.
Werder Bremen'deki sözleşmesinin uzatılması konusunda da konuşan Mesut, 2011 yılına kadar Werder Bremen ile sözleşmesi olduğunu hatırlatarak, ''Geleceğim konusunda düşünme hakkım var. Bu da doğal'' diye konuştu.

Görüşmelerin sürdüğünü, bu görüşmelerin nasıl sonuçlanacağına bakacağını belirten Mesut, şu an transfer olmayı düşünmediğini, Werder Bremen ve Alman Milli Takımındaki görevine konsantre olmak istediğini ifade etti.

Mesut, bu akşam oynanacak Almanya-Arjantin dostluk maçı ile ilgili beklentilerinin sorulması üzerine de Arjantin maçının kendileri için iyi bir sınav olacağını, Dünya Kupası öncesinde dünyanın en iyi oyuncuları Lionel Messi ya da Carlos Tevez gibi oyuncularla kıyaslama yapmanın iyi olduğunu, bunun oyuncuları geliştireceğini sözlerine ekledi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN