Hepimiz suçluyuz

Perşembe 11.03.2010 16:45

Real Madrid'in Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Olympique Lyon'a elenmesinden sonra İspanyol basını suçlu ararken, kaleci İker Casillas eleştiri oklarının yöneltildiği teknik direktör Manuel Pellegrini'yi savundu.

Casillas, düzenlediği basın toplantısında, "Suçlu Pellegrini değil hepimiziz" derken, "Pellegrini, çok rahat, çünkü tüm futbolcuların desteği var. Ben ve diğer 23 futbolcu aynı düşünüyoruz. O bunu biliyor ve diğerlerinin de bilmesini sağladık. Her zaman ilk suçlu teknik direktör olur, ama esas suçlular biziz" diye ekledi.

Son 6 yıldır Şampiyonlar Ligi'nde 2. turda elenmelerinden dolayı artık takımda ve kulüpte büyük hayal kırıklığı olduğunu belirten İspanyol kaleci, "Ancak geleceğe bakmaktan başka çare yok. Ligde, tüm ruhumuzu tekrardan ortaya koymayı başarmalıyız. Valladolid'e karşı kolay bir maç olmayacak" ifadelerini kullandı.

Casillas, Lyon'a elenmelerinin ardından "eve gitmenin ve olanları unutup yatağa başını koymanın çok zor olduğunu" anlatarak, neden elendiklerini herkesin düşünmesi gerektiğini kaydetti.

Öte yandan, Real Madrid'in elenmesinin ardından bugünkü İspanyol gazeteleri "Felaket", "Güle güle Şampiyonlar Ligi, güle güle Pellegrini", "Futbolun fiyatı yok!" başlıklarını attı.

Katalan gazeteleri ise Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez'in sezon başında büyük paralar harcayarak yıldız transferler yapmasına atıfta bulunarak, "2. Galaksilililer kara delikte son buldu" ifadesini kullandı.

Bu arada Real Madrid'in Brezilyalı yıldızı Kaka ile teknik direktör Pellegrini arasında anlaşmazlık olduğu iddia edilirken, takım içinde Arjantinli Higuain'i de suçlayanların olduğu ileri sürüldü.

HER BİRİ ŞİMDİ DÜNYA YILDIZI

CEM İÇİN KAPIŞTILAR

ABD'YE ERMENİ PROTESTOSU

111 YILLIK GELENEK DEĞİŞECEK Mİ

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN