Web Sürümüne Geç

Dövülen taraftar öldü

Perşembe 18.03.2010 12:09

Fransa Birinci Futbol Ligi (Ligue 1) takımlarından Paris Saint Germain'in geçen ay dövülerek komalık edilen taraftarı, yaşam savaşını kaybetti.

Fransa İçişleri Bakanı Brice Hortefeux, RTL Radyo'ya yaptığı açıklamada, Olympique Marsilya'ya geçen ay 3-0 yenilgiyle biten maçtan önce iki takım taraftarları arasında çıkan kavgada dövülerek komalık olan PSG taraftarının, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini bildirdi. Bu arada, adı açıklanmayan 38 yaşındaki taraftarın komalık olmasında ''etkin rol'' oynayan 5 taraftarın tutuklandığı belirtildi.

RONALDO TÜRKİYE'YE GELİR Mİ?

İŞTE MESSİ ŞOV

MESSİ'NİN BAŞARISININ SIRRI NE?

Olaylarda rolü olan Paris Saint Germain'in 16 taraftarının statlara girişi, ay başında yasaklanmış, bir PSG taraftarı da 6 ay ertelemeli hapis cezasına çarptırılmıştı. Milli futbolcu Mevlüt Erdinç'in de formasını giydiği Paris Saint Germain Kulübü'nün başkanı Robin Leproux da yeni bir duyuruya kadar deplasman maçları için taraftarlara bilet satılmayacağını açıklamıştı. Paris Saint Germain, 20 takımlı Ligue 1'de 28 maçtan elde ettiği 37 puanla 12. sırada bulunuyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN