Guardiola'ya disiplin soruşturması

Çarşamba 24.03.2010 15:00

İspanya Futbol Federasyonu, hakemleri yalancılıkla suçlayan Barcelona Teknik Direktörü Pep Guardiola hakkında disiplin soruşturması başlattı.

Barcelona kulübünün açıklamasında, Katalan kulübünün Guardiola için gönderdiği savunmanın yeterli bulunmadığı ve federasyonun disiplin soruşturması açtığı belirtildi.

Soruşturmayı yürüten Rafael Alonso Martinez'in, 1 ay içinde Guardiola'ya ceza verilip verilmeyeceğine karar vermesi bekleniyor.

Guardiola, Barcelona'nın 6 Mart'ta Almeria ile deplasmanda yaptığı ve 2-2 biten maçta itirazlarını sürdürdüğü için hakem tarafından tribüne gönderilmiş ve 1 maç ceza almıştı.

Guardiola, ''Görüntüleri izledim ve yaptığımla gurur duymuyorum. Görüntüleri görünce neden tribüne gönderildiğimi anlayabiliyorum ve kendimi böyle görmek hoşuma gitmedi. Ancak birisi yalan söylerse itiraz etmelisiniz. Hakemler maç raporunda yalan söylediler ve benim etmediğim lafları raporlarına yazdılar'' demişti.

Almeria-Barcelona maçının hakemi Carlos Clos Gomez, raporunda, Guardiola'ya kendisine ayrılan bölgenin dışına çıktığı ve 4. hakeme bağırarak el hareketleri yaptığını yazmıştı. Hakemin raporunda Guardiola'nın, ''Kararlarınız yanlış. Hiçbir şeyden anlamıyorsunuz'' dediği yazılmıştı.

AVRUPA'NIN EN PAHALI GENÇ YILDIZLARI

DÜNYANIN YAŞAYAN FUTBOL EFSANELERİ
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN